اخبار بلاکچیناخبار عمومی

فیسبوک تیم بلاکچین خود را تشکیل داد

CNBC روز ۸ ماه می گزارش داد که دیوید مارکوس ، رئیس برنامه پیام رسان فیسبوک ، اعلام کرد که سایت فیسبوک در حال بررسی کاربردهای فناوری بلاکچین است. مارکوس در یک پست در صفحه شخصی اش نوشت:

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

من یک تیم کوچک راه اندازی کرده ام تا از ابتدا شروع کنم و بتوانم چگونگی استفاده از بلاکچین را در فیسبوک بررسی کنم

مارکوس تقریبا چهار سال است که رئیس بخش پیام‌رسان فیسبوک است. در ماه دسامبر، او به عنوان عضو هیئت مدیره به صرافی کوین‌ بیس (Coinbase) پیوست. با این حال فیس بوک ، مشخص نکرده است که در چه زمینه‌ای علاقه مند به استفاده از بلاکچین هست.

این حرکت زمانی اتفاق افتاد که فیس بوک تغییرات گسترده‌ای را در تیم تولید خود انجام داد. Recode روز سه شنبه گزارش داد که این شرکت به سه بخش تقسیم خواهد شد: گروه “خانواده‌ای از برنامه‌های کاربردی”، “خدمات مرکزی محصول” و “پلت فرم جدید و زیر مجموعه‌های آن”.

در ماه ژانویه، مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک گفت که او به دنبال ارزهای دیجیتال خواهد بود تا بتواند توانایی آنها در توانمند سازی افراد را بررسی کند. او اظهار داشت که قدرت سیستم های غیر متمرکز مانند ارزهای رمزنگاری شده میتواند قدرت را از سیستم متمرکز دور کرده و آن را در دست افراد قرار دهد.

در ماه ژانویه امسال، فیسبوک ممنوعیت آگهی را برای ارزهای دیجیتال و ارائه کوین‌ های اولیه (ICO) اعلام کرد. این ممنوعیت برای خیلی‌ها عجیب بود. زیرا مارک زاکربرگ ، موسس فیسبوک قبلا علاقه خود را به ارزهای رمزنگاری اعلام کرده بود. زاکربرگ همچنین می‌خواست در مورد ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال و توانایی این ارزها در رابطه با توانمند سازی افراد و نیز “نحوه استفاده بهتر از آنها در سرویس های ما” تحقیق کند.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا