اخبار آلتکویناخبار عمومی

هشدار فیسبوک به سرمایه گذاران: شاید لیبرا عرضه نشود!

پس از اعلام فیسبوک از برنامه هایش در ماه ژوئن مبنی بر ایجاد ارز دیجیتال به اسم لیبرا، گزارش اخیر سرمایه گذار این شرکت، کمی بدبینی درباره پتانسیل های این کوین جهانی را دربرداشت. این گزارش به عدم داشتن تجربه کافی این شرکت در حوزه بلاک چین و هم چنین موشکافی های دولت اشاره کرده است.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

نگرانی ها و تاخیر احتمالی

اعلامیه فیسبوک باعث جلب توجهات زیادی شد، اما تمام این توجهات مثبت نبودند. چندین فرد شناخته شده نگرانی های خود درباره لیبرا و آسیبی که می‌تواند به همراه داشته باشد را بیان کردند. حتی یک وبسایت جعلی نیز فروش کوین های لیبرا را شروع کرده است.

از میان اسامی که نگرانی های خود را درباره عرضه لیبرا ابراز کردند می‌توان به استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا، جروم پاول رییس بانک مرکزی، بنوا کوره عضو هیات اجرایی بانک مرکزی اروپا و برونو لمایر وزیر اقتصاد فرانسه اشاره کرد.

فیسبوک با توجه به عدم داشتن تجربه کافی، در گزارش سه ماهه خود بیان کرد که عرضه لیبرا و کالیبرا ممکن است با تاخیر مواجه شود یا حتی اصلا عرضه نشود.

در این گزارش آمده است:

علاوه بر این، پذیرش بازار از این ارز با قطعیت همراه نیست. بدین ترتیب، هیچ تضمینی وجود ندارد که لیبرا یا محصولات و خدمات همراه با آن به زودی در دسترس عموم قرار گیرد و یا حتی اصلا عرضه شود. ما تجربه زیادی در زمینه ارزهای دیجیتال یا فناوری بلاک چین نداریم. این موضوع می‌تواند تاثیر منفی بر قابلیت های ما در خصوص توسعه موفقیت آمیز و بازاریابی این محصولات و خدمات بگذارد.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک بیان کرد که این شرکت تا زمانی که نیاز باشد به بهبود تمام جوانب این حوزه و رسیدگی به پرسش های قانونگذاران، متخصصان و متولیان خواهد پرداخت و سپس بهترین مسیر برای پیشروی را انتخاب خواهد کرد.

ماموریت لیبرا

ارز دیجیتال فیسبوک در حال حاضر برای عرضه در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است. دیوید مارکوس سرپرست توسعه این پروژه است و اوایل ماه جاری نیز در کنگره آمریکا قسم یاد کرد. مارکوس در توضیح ماموریت لیبرا توضیح داد که لیبرا و کیف پول دیجیتال کالیبرا می‌توانند روشی موثر و کم هزینه برای انتقال پول از یک شخص به شخص دیگر باشد.

چندین سوال در خصوص پتانسیل لیبرا ایجاد شده است و حتی به آن، پی‌پال ارتقا یافته نیز می‌گویند.

منبع
cryptopotato

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا