اخبار آلتکویناخبار عمومی

تلاش ها و توسعه های فیسبوک در جهت ارز دیجیتال خود!

طبق درخواست های موجود در سازمان ثبت شرکت های تجاری ژنو، ظاهراً فیسبوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی، شرکت فناوری مالی جدیدی با نام لیبرا نتورکز تاسیس کرده است.

لیبرا نتورکز (Libra Networks) در تاریخ ۲ می توسط هلدینگ جهانی فیسبوک در ژنو ثبت شد. بر اساس درخواست رسمی این شرکت آمده است:

خدمات در حوزه فناوری و امور مالی و هم چنین توسعه و تولید نرم افزار و زیرساخت های مرتبط، به ویژه در رابطه با فعالیت های سرمایه گذاری، اقدامات پرداختی، تامین سرمایه، مدیریت هویت، تحلیل داده ها، اطلاعات حجیم، بلاک چین و سایر فناوری ها.

این شرکت علامت تجاری لیبرا در ماه ژوئن در دفتر علائمی تجاری و پتنت های آمریکا ثبت کرد. به نظر می‌رسد لیبرا بخشی از پروژه مخفی این شرکت در زمینه کریپتو باشد. طبق گزارش کوین تلگراف، فیسبوک هم چنین دو متخصص ارز دیجیتال را استخدام کرده است که سابقا در کوین بیس مشغول به کار بودند.

منابع ناشناس مدعی شده‌اند که این شرکت می‌تواند استیبل کوین داخلی خود را در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ عرضه کند.

در همایش کریپتو کانسنسیس ۲۰۱۹، اولاف کارلسون وی مدیرعامل پلی چین کپیتال بیان کرد که معتقد است این استیبل کوین باید بر بستر زیرساخت متن باز و عمومی ایجاد شده باشد. کارلسون وی گفت:

 

با وجود تمام مشکلاتی که فیسبوک در اداره پلتفرم خود داشت، به نظرم این اقدام استراتژیک برای فیسبوک همچون ایجاد زیرساخت عمومی خواهد بود، و این زیرساخت عمومی می‌تواند با تمام پلتفرم های فیسبوک ترکیب شود. اما به نظرم اگر تلاش کنند که این زیرساخت عمومی را در تصاحب خود قرار ندهند بیشترین موفقیت را کسب خواهند کرد.

نظر شما در مورد این اقدام چیست؟ اگر کوین فیسبوک ایجاد شود چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟

منبع
cointelegraph

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا