اخبار آلتکویناخبار عمومی

اتحادیه اروپا به لیبرا فیسبوک اعتماد ندارد!

طبق گزارش بلومبرگ که بر اساس اسنادی از فیسبوک می باشد، لیبرا ارز دیجیتالی این شبکه اجتماعی با لایحه عدم اعتماد قانونگذاران اتحادیه اروپا مواجه شد.

کمیسیون اروپا در حال بررسی اقدامات ضد رقابتی مربوط به لیبرا است. این اقدامات به گونه ای است که این سیستم پرداخت پیشنهادی به طور ناعادلانه رقیب ها را از گردونه خارج می‌کند.

لیبرا ارز دیجیتال جهانی فیسبوک است که قرار است در سال ۲۰۲۰ عرضه شود.

مسئولان اروپایی گفتند نگران این موضوع هستند که ممکن است لیبرا “محدودیت های رقابتی” در خصوص اطلاعات ایجاد کند تبادل خواهد شد و از اطلاعات مشتریان استفاده خواهد کرد.

این گزارش حاکی از آن است که قانون گذاران اتحادیه اروپا در حال بررسی امکان به کار بردن لیبرا در برنامه های فیسبوک نظیر پیامرسان فیسبوک و واستاپ می باشند.

ماه گذشته قانون گذاران ایالت متحده آمریکا خاطر نشان کردند که این شرکت ثابت نکرده است كه می توان برای محافظت از اطلاعات سیستم مالی جهانی و همچنین اطلاعات مصرف كنندگان قابل اعتماد باشد.

همانطور که سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا بیان کرد شرکت فیسبوک در این خصوص هیچ نظر یا بیانیه ای اعلام نکرده است.

سهام این شرکت با توجه به چنین خبرهایی کمی پایین آمد، اما با گذشت زمان زیانهایی را متحمل شد.

به نظر می رسد فیسبوک با توجه به اینکه سابقه خوبی در مورد مسائل حریم خصوصی ندارد، اینبار برای چنین پروژه مهمی با مشکلات زیادی روبرو باشد. به طوری که شاید این شرکت حتی نتواند پروژه لیبرا خود را عرضه کند و یا در صورت عرضه تغییرات و شفاف سازی های زیادی را بر روی آن اعمال کند.

منبع
reuters

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا