اخبار عمومی

اپلیکیشن جعلی Ledger Live در فروشگاه مایکروسافت؛ نیم میلیون دلار بیت کوین به سرقت رفت!

یک اپلیکیشن جعلی لجر لایو (Ledger Live) در فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت (Microsoft App Store) برای دانلود قرار داده شده و تاکنون ۵۸۸٬۰۰۰ هزار دلار به سرقت رفته است. این رقم از ۳۸ تراکنش به دست آمده که بزرگترین آن ۸۱٬۲۰۰ دلار بوده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین تلگراف و به گفته یک تحلیلگر آنچین به نام ZachXBT، تقریبا ۶۰۰ هزار دلار بیت کوین (BTC) از کاربرانی که اپلیکیشن جعلی Ledger Live را از فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت دانلود کرده بودند، به سرقت رفته است.

این تحلیلگر آنچین، این برنامه جعلی به نام «Ledger Live Web3» را در ۵ نوامبر (۱۴ آبان) کشف کرد. برنامه مذکور کاربران را فریب می‌دهد و آنها فکر می‌کنند در حال دانلود برنامه «Ledger Live» هستند. برنامه لجر لایو یک رابط کاربری برای کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر (Ledger) به‌منظور ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین است.

بر اساس داده‌های بلاکچین دات کام (Blockchain.com)، تعداد ۱۶.۸ بیت کوین به ارزش ۵۸۸٬۰۰۰ دلار توسط کلاهبردار در ۳۸ تراکنش با استفاده از آدرس کیف پول «bc1qg05gw43elzqxqnll8vs8x47ukkhudwyncxy64q» دریافت شده است. حدود ۱۱۵٬۲۰۰ دلار در دو تراکنش از کیف پول کلاهبردار خارج شده و ۴۷۳٬۸۰۰ دلار یا ۱۳.۵ بیت کوین برای آن باقی مانده است.

هشدار به جامعه کریپتو: در حال حاضر یک برنامه جعلی Ledger Live در فروشگاه رسمی مایکروسافت اپ وجود دارد که منجر به سرقت بیش از ۱۶.۸ بیت کوین (۵۸۸ هزار دلار) شده است.
آدرس کلاهبردار:
bc1qg05gw43elzqxqnll8vs8x47ukkhudwyncxy64q

ZachXBT توییت
منبع: پلتفرم X

ZachXBT در پست دیگری در پلتفرم X (توییتر سابق) اشاره کرد که مایکروسافت ممکن است برنامه جعلی Ledger Live را از پلتفرم خود حذف کرده باشد.

اولین تراکنش ارسالی به آدرس کیف پول این کلاهبردار در ۲۴ اکتبر (۲ آبان) به ارزش ۵٬۲۱۰ دلار انجام شده است. قبل از آن، از این کیف پول استفاده نشده بود. بیشتر این تراکنش ها از تاریخ ۲ نوامبر (۱۱ آبان) انجام شده است که بزرگترین انتقال در ۴ نوامبر (۱۳ آبان) و به مبلغ ۸۱٬۲۰۰ دلار بوده است.

بررسی‌های کوین تلگراف نشان داد که برنامه جعلی «Ledger Live Web3» در ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) در فروشگاه برنامه مایکروسافت ظاهر شده است.

برنامه جعلی لجر لایو در فروشگاه مایکروسافت
برنامه جعلی لجر لایو در فروشگاه مایکروسافت؛ منبع: کوین تلگراف

ZachXBT گفته است که دو پیام از قربانیان این کلاهبرداری در ۴ نوامبر (۱۳ آبان) دریافت کرده و به نظر او مایکروسافت به خاطر اینکه به یک برنامه جعلی اجازه نمایش در فروشگاه برنامه خود را داده است «باید مسئولیت‌پذیر باشد».

متاسفانه امروز دو پیام از جانب قربانیان دریافت شد. به نظر می‌رسد شخص دیگری سرمایه خود را در چند دقیقه گذشته از دست داده است.

ZachXBT توییت
منبع: پلتفرم X

این اولین بار نیست که یک برنامه جعلی Ledger Live به فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت راه پیدا می‌کند. پیش از این،
حساب پشتیبانی لجر در پلتفرم X در دو نوبت در ماه‌های دسامبر و مارس (آذر و اسفند) به کاربران خود در مورد یک برنامه جعلی Ledger Live اطلاع داده بود.

سلام کاربران لجر
مراقب برنامه‌های جعلی Ledger Live که در فروشگاه مایکروسافت منتشر شده است باشید.
تنها مکان امن برای دانلود Ledger Live در وب سایت ماست.
لجر هرگز از شما عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای را از شما نمی خواهد.
ایمن بمانید.

توییت لجر
منبع: پلتفرم X

لجر در مورد این کلاهبرداری هنوز اظهار نظر نکرده است؛ اما از قبل به کاربران خود هشدار داده بود که «تنها مکان امن» برای دانلود Ledger Live وب سایت آن، Ledger.com است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا