اخبار عمومی

وزارت دادگستری آمریکا در حال تحقیق در مورد سقوط استیبل کوین ترا است

طبق گزارش ها، وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سقوط استیبل کوین پروژه ترا (UST) است که در ماه می سال گذشته منجر به نابودی ارزش ۴۰ میلیارد دلاری اکوسیستم ترا شد.

به نقل از کوین تلگراف، بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در ۱۳ مارچ (۲۲ اسفند)، دو نهاد وابسته به وزارت دادگستری یعنی دفتر تحقیقات فدرال (FBI) و دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، در هفته‌های اخیر از کارکنان سابق ترافرم لبز بازجویی کرده‌اند.

به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، از جمله موضوعاتی که محققین درباره آن سوال کرده‌اند، رابطه بین Chai، پلتفرم پرداخت مستقر در کره‌جنوبی، و بلاکچین ترا است که UST بر روی آن فعالیت می‌کرد.

در پرونده SEC علیه ترا ادعا شده بود که دو کوان به سرمایه‌گذاران القا کرده است که تراکنش‌های Chai در بلاک چین ترا پردازش می‌شوند. SEC در شکایت خود همچنین دو کوان را به گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد خطرات استیبل کوین الگوریتمی متهم کرده بود.

مشخص نیست که وزارت دادگستری دقیقا در مورد چه اتهاماتی مشغول تحقیق است. اما صرف انجام تحقیقات لزوما به معنای وارد کردن اتهام و تشکیل پرونده نیست.

بنا به گفته مقامات کره‌جنوبی، از زمان فروپاشی ترا، دو کوان کره جنوبی را به مقصد سنگاپور، دبی و اکنون صربستان ترک کرده است و تصور می‌شود اکنون ساکن صربستان باشد. دو مقام کره جنوبی اخیرا برای یافتن کوان به صربستان اعزام شدند اما در تلاش‌های خود برای یافتن وی ناموفق بودند. علی رغم تمام این ماجراها دو کوان تاکید دارد که در حال فرار نیست.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا