اخبار عمومی

سازمان FBI در مورد آسیب‌پذیری پلتفرم‌های دیفای به سرمایه‌گذاران هشدار داد

اداره تحقیقات فدرال (FBI) از پلتفرم‌های دیفای درخواست کرده است تا اقدامات امنیتی خود را افزایش دهند و به سرمایه‌گذاران در خصوص آسیب پذیری این پلتفرم‌ها هشدار داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، هشدار FBI به این دلیل اعلام شده است که پلتفرم‌های دیفای که از برای انجام تراکنش‌های مالی خود بر بستر بلاکچین از اشخاص ثالث استفاده نمی‌کنند، در سال جاری با حمله‌های بزرگ زیادی مواجه شده‌اند. از این حمله‌ها می‌توان به اکسپلویت پل رونین در سال جاری و سرقت نزدیک به ۶۵۰ میلیون دلار اشاره کرد.

اف‌بی‌آی با اشاره به گزارش شرکت تحلیل بلاکچین چینالیسیس گفته است از ماه ژانویه الی مارس سال ۲۰۲۲، مجرمان سایبری ۱.۳ میلیارد دلار رمزارز سرقت کرده‌اند که تقریبا ۹۷٪ این مقدار مربوط به پلتفرم‌های دیفای بوده است.

طبق گفته FBI، مجرمان سایبری معمولا از آسیب پذیری پلتفرم‌های دیفای و استفاده از آسیب پذیری موجود در وام‌های سریع (Flash Loans)، استفاده از آسیب پذیری مرتبط با تایید امضا یا دستگیری جفت ارزهای معاملاتی به نفع خود بهره می‌برند. بدین منظور، FBI از سرمایه‌گذاران درخواست کرده است هنگام استفاده از پلتفرم‌های دیفای نهایت دقت را داشته باشند و از پلتفرم‌هایی استفاده کنند که حسابرسی‌های لازم را انجام داده باشند یا پلتفرم‌هایی که مدت زیادی در این حوزه به فعالیت می‌پردازند.

هشدار FBI آسیب پذیری پلتفرم‌های دیفای
منبع: Twitter

اف‌بی‌آی گفته است پلتفرم‌های دیفای باید تحلیل، نظارت و آزمایش همزمان فعالیت‌های خود را انجام دهند. این پلتفرم‌ها هم‌چنین باید برنامه‌های مشخصی برای برطرف کردن آسیب پذیری‌های خود داشته باشند و به سرمایه‌گذاران در خصوص خطرات موجود هشدار دهند.

اوایل سال جاری، FBI به همکاری با لینکدین پرداخته است تا با افرادی که از پلتفرم‌های حرفه‌ای برای فریب دادن سرمایه‌گذاران و طرح‌های کلاهبرداری مرتبط با رمزارز استفاده می‌کنند، مبارزه کند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا