متوسط مقالات

کارمزد تراکنش‌های قرارداد هوشمند در شبکه اتریوم ، ۹ برابر تراکنش‌های عادی است!

تحلیل جالبی از عملکرد شبکه اتریوم (Ethereum) نشان داده که تغییراتی به نسبت کارمزد‌های پرداختی انجام شده است. کارمزد‌هایی که هم اکنون به ماینر‌ها پرداخت می‌شود، بیشتر از کارمزد‌های پرداخت شده به آنها در ماه مارس است.

کارمزد‌های پرداخت شده توسط کاربران بیش از هزینه پرداخت شده توسط شبکه است

اتریوم قرارداد هوشمند کارمزد تراکنش

تحقیقات، یافته‌های جالبی را از عملکرد شبکه اتریوم منتشر کرده است. این تحقیقات نشان می‌دهد که کارمزد‌های پرداخت شده به ماینر‌ها در حدود ۲۶۱۰۰ اتریوم است و این بیش از پاداشی است که در ماه مارس امسال به ماینر‌ها پرداخت شده است. این نشان می‌دهد که در حال حاضر کارمزد‌های پرداخت شده توسط کاربران، بیش از هزینه پرداخت شده توسط شبکه برای حفظ زمان بلاک ۱۵ ثانیه‌ای است.

برای درک این ادعا‌ها لازم است که ابتدا با مفهومی بنام آنکل ریوارد (uncle reward) در شبکه اتریوم آشنا شویم. در ابتدا باید بگوییم که هر بلاک در بلاکچین، از بلاک قبلی خود شکل می‌گیرد و به همین خاطر است که به بلاک قبلی بلاک والِد می‌گویند. اما وقتی چندین بلاک از یک والِد تولید می‌شوند، تنها یکی از آنها تبدیل به عضو همیشگی بلاکچین خواهد شد و بقیه بلاک‌ها از بلاکچین حذف می‎شوند.

از آنجا که اتریوم به نسبت بیت کوین زمان بلاک کوتاه‌تری دارد، این پدیده در آن بیشتر روی می‌دهد. به همین دلیل است که شبکه اتریوم طوری طراحی شده که به تولید بلاک حتی اگر در داخل بلاک چین هم نباشد، پاداش می‌دهد.

به بیان دیگر، آنکل بلاک، بچه یکی از والد‌هاست که خودش والد نیست. ماینر‌ها در صورتی که چنین بلاکی استخراج کنند، پاداشی به نام پاداش آنکل دریافت می‌کنند. با توجه به این که آنکل (uncle) در زبان انگلیسی به معنی عمو است، قضیه روشن می‌شود و این یعنی که این بلاک هم از همان والد قبلی ایجاد شده است اما خود بلاک دیگری شکل نداده و خارج از بلاکچین است.

کاربران قرارداد هوشمند اتریوم کارمزد بیشتری از تراکنش‌های عادی می‌پردازند

اتریوم قرارداد هوشمند کارمزد تراکنش

یکی از یافته‌های مهیج دیگر این است که کاربران برای تراکنش‌های قرارداد هوشمند کارمزد بیشتری از تراکنش‌های عادی اتریوم پرداخته‌اند. این کارمزد‌ها در ماه مارس، حدود ۸.۶ برابر کارمزد تراکنش‌های عادی بودند.

نظر شما چیست؟ استدلال شما در مورد این تفاوت کارمزد‌ها چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cryptopotatoinvestopedia

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا