اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

استیبل کوین FEI فعالیت خود را تعطیل می‌کند

چهارمین استیبل کوین غیرمتمرکز بزرگ، استیبل کوین FEI، فعالیت‌ خود را تعطیل می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، جویی سانتورو (Joey Santoro)، بنیان‌گذار فی لبز (Fei Labs)، در توییتر اعلام کرد که پروژه فی به دلیل «خطرات فنی، مالی و درگیری‌های نظارتی در آینده» تعطیل خواهد شد. او همچنین پیشنهادی برای توزیع استیبل کوین DAI میان هولدرهای استیبل کوین FEI و توزیع ارزش کنترل‌شده پروتکل (PCV) بین دارندگان توکن TRIBE منتشر کرد. توکن TRIBE به عنوان ابزاری برای حفظ برای استیبل کوین FEI با دلار (از طریق آربیتراژ) عمل می‌کرد.

پیشنهاد سنتورو؛ منبع: توییتر
پیشنهاد سنتورو؛ منبع: توییتر

احتمال دارد که حمله به استخر نقدینگی Fei Labs شرکای آن از Rari Capital در پروتکل فیوز و پیامد‌های سنگین آن دلیل دیگری برای توقف عملیات فی باشد.

ایگناس، محقق فضای دیفای، که با نام کاربری DefiIgnas در توییتر فعال است، اضافه می‌کند که آسیب‌پذیری موجود در معماری ارزش کنترل‌شده پروتکل (PCV) طراحی شده توسط فی لبز، دلیل اصلی تصمیم بر تعطیلی این پروژه است.

سم کاظمیان با پیشنهاد سنتورو برای جبران خسارت هک مخالف است

نقشه راه جبران خسارت برای قربانیان هک فیوز، بحث‌برانگیزترین بخش پیشنهادات سانتورو است. سم کاظمیان، بنیان‌گذار فرکس فایننس، محاسبه کرد که برخی از DAOهای تحت تأثیر با عمل به طرح پیشنهادی سنتورو ۹۸٪ از سرمایه‌گذاری خود را پس نمی‌گیرند.

دائوهایی مانند فرکس و الیمپوس در برابر هر دلار خود چند سنت دریافت می‌کنند. تنها ۲٪ از سرمایه از دست رفته آن‌ها در فیوز برمی‌گردد. این کار دزدی و کلاهبرداری است.

سم کاظمیان
منبع: توییتر

با طرح این پیشنهاد، استیبل کوین FEI برابری خود را با دلار آمریکا از دست داد و تا ۹۵ سنت کاهش یافت. قبل از سقوط، FEI یکی از بزرگترین استیبل کوین های غیرمتمرکز بود و بعد از DAI و FRAX و MIM در جایگاه چهارم میان استیبل کوین‌های غیرمتمرکز قرار داشت. در اوایل سال ۲۰۲۱، فی لبز توانسته بود بیش از ۱.۴ میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا