اخبار خارجی

فیدلیتی معاملات بیت کوین را برای ۳۴ میلیون سرمایه‌گذار خرد خود فراهم می‌آورد

شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی اینوستمنت (Fidelity Investments) در حال برنامه‌ریزی ارائه معاملات بیت کوین به ۳۴.۴ میلیون خرده مشتری خود است. طبق گزارش وال استریت ژورنال، فیدلیتی به عنوان یکی از اولین شرکت‌های فعال در حوزه امور مالی که به حمایت از فناوری بلاکچین و رمزارزها پرداخته، ممکن است در صدد گسترش محصولات رمزارز در کارگزاری خود باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتونیوز، فیدلیتی که تقریبا ۴ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد، از سال ۲۰۱۸ معاملات بیت کوین را در اختیار صندوق‌های پوشش ریسک و سرمایه‌گذاران سازمانی قرار داده و از سال ۲۰۱۵ نیز به استخراج بیت کوین پرداخته است.

گسترش عملکرد شرکت فیدلیتی در حوزه رمزارزها

اوایل سال جاری، شرکت فیدلیتی به مشتریان شرکتی خود امکان داده است تا بیت کوین را به برنامه‌های بازنشستگی خود اضافه کنند و حساب خرده مشتریان را به کوین‌بیس متصل کرد. فیدلیتی هم‌چنین صندوق کریپتو را برای مشتریان بزرگتر خود فراهم کرد. 

مایک نوگراتز مدیرعامل گلکسی هلدینگز (Galaxy Holdings) اوایل هفته جاری گفته است:

خبرها و شایعات حاکی از آن است که فیدلیتی به زودی خرده مشتریان خود را به عرصه کریپتو وارد خواهد داد.

رقبای فیدلیتی، از امکان دسترسی به رمزارزها و عرصه کریپتو به عنوان عامل فروش مهمی برای سرمایه‌گذاران جدید و جوان‌تر استفاده کرده‌اند. Fidelity تاکنون برنامه‌های خود را با مشتریان در میان نگذاشته، اما در بیانیه‌ای گفته است:

اگرچه محصول جدیدی برای معرفی در اختیار نداریم، اما گسترش محصولات خود به منظور امکان دسترسی به رمزارزها هم‌چنان یکی از حوزه‌های عملکرد ما محسوب می‌شود.

آیا Fidelity تحت حمایت فدرال قرار دارد؟

علی‌رغم آنکه در خبرها گفته شده که از ورود فیدلیتی به عرصه کریپتو استقبال شده است، اما به نظر می‌رسد این استقبال در سطح فدرال صورت نگرفته است.

وزارت کار آمریکا قبل از این نیز گفته بود در خصوص تصمیم شرکت فیدلیتی برای سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی در بیت کوین، نگرانی‌های مهمی دارد و چندین سناتور نیز نگرانی‌های خود در خصوص این طرح را اعلام کرده‌اند.

سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren) و سناتور تینا اسمیت (Tina Smith) در نامه‌ای خطاب به ابیگیل جانسون (Abigail Johnson) نوشته بودند:

سرمایه‌گذاری در رمزارزها یک قمار خطرناک و احتکاری است و ما نگران این هستیم که فیدلیتی این خطر را متوجه پس‌انداز بازنشستگی شهروندان آمریکایی کند.

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا