اخبار اتریوم

فیدلیتی هم «استیکینگ» را از درخواست ETF اسپات اتریوم خود حذف کرد

فیدلیتی (Fidelity)، یکی از متقاضیان ETF اسپات اتریوم، پرونده S-1 خود را اصلاح و ویژگی استیکینگ را از آن حذف کرد. احتمالاً این شرکت این اقدام را انجام داده تا بر تصمیم‌گیری نهایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) درباره این صندوق‌ها تأثیر مثبتی بگذارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، فیدلیتی درخواست S-1 خود برای ETF اتریوم را نزد SEC اصلاح کرده است. این تغییرات در بحبوحه افزایش انتظارات پیرامون تایید احتمالی این صندوق‌ها در تاریخ ۲۳ می (۳ خرداد) رخ داده‌اند. علاوه بر این، چنین اصلاحاتی ممکن است شانس تایید ETF‌های اتریوم را افزایش دهند.

فیدلیتی و اصلاح درخواست ETF اتریوم

درخواست به‌روز‌ شده فیدلیتی روشن می‌کند که توکن‌های اتر (ETH) صندوق ETF این شرکت استیک نمی‌شوند. فیدلیتی با این اقدام به نگرانی‌های مرتبط با پیامدهای نظارتی فعالیت‌های استیکینگ پرداخته است. پرونده S-1 یک سند ثبت اجباری محسوب می‌شود که SEC آن را برای راه‌اندازی اوراق بهادار عمومی در ایالات متحده مورد نیاز می‌داند. بنابراین، S-1 شفافیت و انطباق با مقررات فدرال را تضمین می‌کند.

گفته می‌شود فشارهای سیاسی بر رویکرد SEC نسبت به صندوق‌های اسپات اتریوم تأثیر گذاشته است. از این رو این کمیسیون به متقاضیان گفته که پرونده‌های 19b-4 خود را بازنگری کنند که جنبه‌های عملیاتی و رویه‌ بررسی ETFهای پیشنهادی را شرح می‌دهد.

تاریخ مهمی که در این فرآیند نظارتی باید زیر نظر داشته باشیم ۲۳ می (۳ خرداد) یعنی آخرین ضرب‌الاجل SEC برای تصمیم‌گیری در مورد صندوق ETF اسپات اتریوم شرکت ون‌اک (VanEck) است.

آخرین اقدام فیدلیتی به یک نتیجه مطلوب اشاره می‌کند، زیرا حذف ویژگی استیکینگ می‌تواند بر تصمیم SEC تأثیر مثبتی بگذارد. اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ در مورد این اقدام اظهار نظر کرد و گفت که SEC اجازه استیک کردن توکن‌ها از طریق ETF‌های اتریوم را نمی‌دهد. این تحلیلگر بلومبرگ در پستی در پلتفرم X نوشت:

به نظر می‌رسد پاسخ نهایی SEC در مورد استیکینگ توکن‌های ETF اتریوم منفی است. این تصمیم به دنبال بررسی ۱۸۰ روزه درخواست‌ها توسط SEC و بازخورد دیروز این رگولاتور به متقاضیان اتخاذ شده است.

گفتنی است در اوایل این ماه بند استیکینگ از پرونده S-1 صندوق ETF اسپات اتریوم آرک ۲۱شیرز (Ark 21Shares) نیز حذف شد.

در این میان، قیمت اتریوم نیز پرقدرت به صعود خود ادامه می‌دهد و امروز از ۳٬۸۰۰ دلار گذشت.

منبع
کوین‌گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا