مقالات عمومی

نگاه مجله فوربز (Forbes): ریپل کلاه برداری است!

Jason Bloomberg که یکی از نویسندگان مجله فوربز Forbes و یک کارشناس آی تی به رسمیت شناخته شده در سطح جهان می باشد، مقاله ای نوشته و در آن شواهد و دلایلی ارائه کرده و ریپل را کلاه برداری نامیده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

Jason Bloomberg که به طور مداوم با Forbes همکاری دارد، اخیرا در مقاله ای در مورد JPM Coin نشانه های خاصی را ذکر کرده که بر طبق آنها احتمال می رود که ریپل کلاه برداری باشد. بعدا مقالات زیادی در واکنش به این اظهارات منتشر شد که شک و تردید زیادی را در مورد منابع مورد استفاده Jason در نوشتن مقاله اش، مطرح می کنند. نویسندگان این مقالات از کشور های مختلفی بودند که از آن جمله می توان ژاپن و ترکیه را نام برد.

بنابراین Jason مقاله دیگری نوشت و در آن تمام تمرکز خود را معطوف بر ریپل کرد و سعی کرد که بنا به ادعای خود ماهیت کلاه بردارانه ریپل را اثبات نماید.

Jason Bloomberg

تمرکز بر مدل تجاری ریپل، پامپ و دامپ؟

Jason مدل تجاری مورد استفاده ریپل را یک طرح پامپ و دامپ می داند زیرا از روش های زیادی برای افزایش بهای XRP استفاده می کند. او همچنین معتقد است که علاوه بر این، ریپل به طور موفقیت آمیزی از طریق مراحل متعدد به مخفی کردن این تلاش ها پرداخته است.

تمرکز بر مدل تجاری ریپل

Jason به عنوان اولین نشانه کلاه برداری به این حقیقت واضح اشاره می کند که ریپل خودش را از XRP جدا کرده است و او می گوید که میلیارد ها توکنی که بیرون داده شده بودند، توسط ریپل منتشر نشده اند بلکه این کار توسط یک جامعه مستقل انجام گرفته است که یک جامعه متن باز (open source) می باشد.

او همچنین اظهار داشت که بزرگترین سهم از XRP متعلق به ریپل است و ریپل خودش ادعا می کند که همه این کوین ها را به عنوان هدیه از تیم ایجاد کننده آن دریافت کرده است و هنوز هم اصرار دارد که XRP توسط ریپل توسعه داده نشده است.

دومین بحث علیه ریپل این است که ریپل در تعیین افرادی که می توانند تراکنش های XRP محور را پردازش کنند، نقش مهمی دارد. این امر XRP را در اساس متمرکز می کند و بنا به این حقیقت بسیاری در فضای کریپتو، XRP را اصلا به عنوان یک کریپتو نمی شناسند زیرا غیر متمرکز نمی باشد.

با گناهان دیگر ریپل آشنا شوید!

علاوه بر این، Jason چیز های دیگری را نیز مطرح می کند که به باور او نشان می دهد که ریپل (سومین ارز دیجیتال برجسته در بازار جهانی) یک کلاه برداری بالقوه است که به خوبی خود را مخفی نگه داشته است. او به برنامه RippleNet Accelerator اشاره می کند که از پاییز 2017 اجرا شده است و پاداش هایی را به آن دسته از موسسات مالی پیشنهاد می کند که پرداختی های RippleNet را به مشتری های خود ارائه دهند و به ترویج آن بپردازند. بودجه این برنامه 300 میلیون دلار است.

Jason ادعا می کند که به همین دلیل است که ریپل نه تنها این همه مشتری دارد بلکه همکاران زیادی از جمله بانک هایی برجسته از سراسر جهان را جذب کرده است. اساسا اتهام در اینجا این است که ریپل به همه آن بانک ها پول می دهد تا محصولاتش را تست کنند و به طور عمومی در مورد آن صحبت کنند.

او همچنین به موضوع فقدان نقدینگی XRP اشاره می کند و به بحث هایی که اخیرا در مورد اوراق بهادار بودن و یا نبودن این کوین انجام گرفته نیز اشاره می کند. Jason کوین XRP را با JPM Coin مقایسه می کند که بر خلاف XRP غیر قابل ترید است. بنابراین او ابراز می دارد که JPM Coin یقینا جز اوراق بهادار نیست اما XRP به خوبی می تواند در این حیطه قرار بگیرد.

جامعه Reddit شدیدا با این قضیه مخالف است!

این مقاله Forbes در Reddit منتشر شد و در آنجا جامعه کریپتو فورا واکنش نشان دادند و نویسنده این مقاله را شخص نادانی خطاب کردند که دانش کافی در مورد فناوری ریپل ندارد و حتی لینک یک مقاله دیگر Jason را گذاشتند که در آنجا او درخواست تعطیلی صنعت ارز دیجیتال را مطرح کرده است.

reddit ripple forbes

یکی از اعضای جامعه Reddit در کامنتی گفته است که او دفتر کل XRP را تماما دانلود کرده و تحلیل کاملی از آن به عمل آورده است. او تنها با تعداد کمی از گفته های Jason موافق است و دلایلی قوی بر ضد بقیه گفته های Jason دارد. این کاربر Jason را فاقد صلاحیت برای انجام این تحقیق می داند و او را متهم به گسترش ترس و تردید کرده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا