اخبار خارجی

مدیر اجرایی سابق گلدمن ساکس: بیت کوین در حال بلعیدن دنیاست!

روز گذشته رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس ، توضیح داد که در ۱۸ ماه آینده بیشتر از قبل مشخص خواهد شد که عملکرد بیت کوین بسیار بهتر از هر نوع دارایی دیگر خواهد بود و سرمایه‌گذاری بر روی هر دارایی دیگر، بی معنی خواهد بود.

این سرمایه‌گذار کهنه‌کار سال‌ها پیش در گلدمن ساکس و سرمایه گذار کنونی بیت کوین در جایگاه مدیر بخش سرمایه‌گذاری این موسسه مالی در اروپا مشعول به کار بود. پس از آن و تا سال ۲۰۰۵ در شرکت سرمایه‌گذاری GLG در لندن، مدیریت سرمایه‌گذاری‌های این شرکت را برعهده داشت. پس از آن و تا سال ۲۰۱۴ موسسه اقتصادی و استراتژی سرمایه‌گذاری GMI را بنیان نهاد و در سال ۲۰۱۴، شبکه ویدیویی Real Vision را تاسیس کرد. این سرمایه‌گذار کهنه‌کار با این سابقه طولانی در بحث سرمایه‌گذاری، در مورد آینده بیت کوین توضیحاتی را ارائه داده است.

رئیس سابق گلدمن ساکس از سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌گوید

رئیس سابق گلدمن ساکس در رشته توییتی که روز گذشته منتشر کرد، بیت کوین را به سیاه‌چاله‌ای تشبیه کرد که هر آن چیزی که در اطراف خود وجود دارد را به درون خود کشیده و آن را می‌بلعد. او در توییت‌های بعدی خود، منظور خود را از چنین تشبیه عجیبی بیان داشت. او برای تشریح نظر خود، نمودار قیمت بیت کوین در سه سال گذشته را با نمودار قیمت طلا، شاخص نزدک،سهام بانک‌ها، کالاها، نقره، نمودار قیمت سهام شرکت آمازون و اپل مقایسه کرده است. او در پایان گفت که بیت کوین بهترین فرصت سرمایه‌گذاری و تریدی است که تا به حال دیده است.

در آپریل سال ۲۰۲۰، در اطلاعلیه که توسط GMI منتشر شد، او توضیح داد که چرا معتقد است بیت کوین، که او آن را آینده می‌داند، روزی ۱۰ تریلیون دلار ارزش‌گذاری خواهد شد. او بلافاصله توضیح می‌دهد که ایده ارزش ۱۰ تریلیون دلاری برای بیت کوین توهم نیست:

فارغ از همه اینها، بیت کوین تنها یک ارز نیست، بیت کوین حتی یک دارایی برای حفظ ارزش سرمایه نیست. بیت کوین یک سیستم مالی کاملا مطمئن، تایید شده و امن است که چنین سیستمی هرگز نمی‌تواند خارج از الگوریتم‌های رمزنگاری ایجاد شود.

رئیس سابق گلدمن ساکس و سرمایه گذار و طرفدار کنونی بیت کوین این سیستم و نحوه انتقال ارزش در این سیستم وبه طور کلی نحوه عملکر آن، تنها بخشی از آینده سیستم مالی ما در آینده نخواهد بود. او در مصاحبه‌ای که در سه هفته پیش انجام داد گفت که سهم بیت کوین از سبد سرمایه‌گذاری او، ۵۰ درصد است و طلاهای خود را فروخته تا بتواند بیت کوین های بیشتری را خریداری کند.

این سرمایه‌گذاری من حکایت طولانی دارد. من از سال ۲۰۱۲ با بیت کوین آشنا شده‌ام. من از ابتدا می‌دانستم که نرخ تورم در بیت کوین به صفر و حتی به منفی میل می‌کند و این نکته محرک بسیار بزرگی برای یک دارایی است که پیش از آن در هیچ دارایی این را مشاهده نکرده بودم. بنابراین درگیر بیت کوین شدم. سپس اقدام به خرید آن در فروش‌های یکجا کردم و همواره به پوزیشن معاملاتی خود اضافه می‌کردم. زیرا در گذشته و در دیگر سرمایه‌گذاری‌های خود سرگذشتی همچون سرگذشت بانک‌های مرکزی داشتم و ورشکستگی را تجربه کرده بودم

سپس شروع به خرید بیت کوین کردم و مدام بیت کوین های بیشتری را خریداری کردم. هرچند در این میان، قیمت بیت کوین نصف شد اما این بخشی از فرآیند پذیرش یک دارایی جدید است، همانند آنچه برای موسسات مالی رخ می‌دهد، این زمان، بهترین موقعیت است…

سهم بیت کوین از کل دارایی من احتمالا به بالای ۵۰ درصد رسیده است. من پول نقد کمی در اختیار دارم و تمام آن را به خرید بیت کوین اختصاص داده‌ام. موقعیت‌های سرمایه‌گذاری من در سایر بازارها بسیار کوچک است، زیرا فکر نمی‌کنم در هیچ جا به اندازه بیت کوین فرصت سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد. بنابراین، به طور کلی مقداری پول نقد ، مقداری طلا و بیت کوین دارم و حتی به این موضوع فکر می‌کنم که طلای خود را به فروش برسانم تا بیت کوین بیشتری خریداری کنم.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا