اخبار خارجی

بانک گلدمن ساکس: انتخابات آمریکا و ویروس کرونا موجب ورود سرمایه به بیت کوین می شوند

به نظر می‌رسد بانک سرمایه‌گذاری معروف گلدمن ساکس معتقد است که آینده کوتاه و میان‌مدت دلار آمریکا شرایط خوبی نخواهد داشت. رویکرد بدبینانه از جانب این بانک چندین میلیارد دلاری نسبت به دلار می‌تواند سرمایه‌گذاران را به سمت سایر دارایی‌ها و مخصوصا دارایی‌های امن نظیر بیت کوین ، ارزهای دیجیتال و کالاهایی هدایت کند که ارزش خود را از دست نخواهند داد.

آیا بیت کوین می‌تواند از روند نزولی دلار بهره ببرد؟

تجربه نشان داده است هنگامی که ارز سنتی در روند کاهش ارزش مستمر خود است، سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های دیگر جذب خواهند شد. بیت کوین و طلا به دارایی‌های امن در مقابل دلار تبدیل شده‌اند و سال ۲۰۲۰ شاخص شفاف و مشخصی از این رابطه معکوس بوده است. طی چند ماه اخیر و پس از بازیابی بیت کوین از سقوط ارزش در ماه مارس، این ارز دیجیتال شاهد رشد سالم با ایجاد سطوح حمایتی پایداری بوده است.

اگرچه پایان سال ۲۰۲۰ به نظر غیرقابل پیش‌بینی می‌رسد، اما با توجه به وضعیت اقتصاد جهانی و روندهای نامشخص دارایی‌های نوپا، گاوهای بیت کوین در خصوص روند صعودی آینده بازار ارزهای دیجیتال بسیار خوش‌بین هستند. متخصصان و تحلیلگران با توجه به اطلاعات پس از هاوینگ‌های گذشته، روند صعودی در سال ۲۰۲۱ را پیش‌بینی می‌کنند.

اگر احساس مثبت پیرامون بیت کوین وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که موجی از سرمایه‌گذاران جدید به سمت بازار این ارز دیجیتال روانه شود.

بیت کوین یا طلا؛ کدام گزینه برای سرمایه‌گذاری مناسب تر است؟

نوسان دلار در آستانه انتخابات آمریکا

زک پاندل (Zach Pandl) رییس Global FX و EM Strategy در بانک گلدمن پیش‌بینی کرده است که دلار به کمترین سطح ارزش خود در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید. وی معتقد است که این شرایط نتیجه دو موضوع است:

  1.  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که ریسک مهمی برای شاخص ارزش دلار آمریکا است.
  2.  شیوع جهانی ویروس کرونا و نامشخص بودن امکان تهیه واکسن برای این بیماری.

وی در این خصوص نوشت:

به نظر ما، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اخبار مرتبط با زمانبندی ارائه واکنش برای ویروس کرونا می‌توانند شاخص ارزش دلار را به کمترین سطح سال ۲۰۱۸ برگرداند. قطعا ریسک‌های مهمی وجود دارد. ما درباره تعداد و نتیجه انتخابات و واکنش بازار بورس به این موضوع مطمئن نیستیم.

منبع
coininsider

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا