اطلاعیه صرافی

برخی از اسناد مالی از بازگشایی صرافی FTX خبر می‌دهند

صورت‌حساب‌های جان ری سوم (John Ray III)، مدیرعامل جدید صرافی FTX، نشان می‌دهد که او همچنان قصد دارد نسخه دوم این صرافی را راه‌اندازی کند و بیشتر از ۶.۵ ساعت روی طرح آن کار کرده است.

به گزارش کوین‌دسک، جان ری سوم مدیرعامل جدید صرافی سقوط کرده FTX است که چندی پیش برای مدیریت فرایند ورشکستگی این پلتفرم منصوب شد. او در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱) اعلام کرده بود که صرافی مذکور می‌‌تواند دوباره راه‌اندازی شود.

واریز و برداشت بدون محدودیت در صرافی اتراکس
با ثبت نام در اتراکس 50 هزار شیبا و 500 هزار بیت تورنت هدیه بگیرید!
هدیه بگیر!

حال، اسناد منتشر شده در آخرین صورت‌حساب صرافی FTX نشان می‌دهد که جان ری سوم قصد دارد به تلاش‌های خود برای انجام این کار ادامه دهد.

صرافی FTX
اسناد حقوقی جان ری سوم – منبع: توییتر

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اسناد بایگانی‌شده این صرافی نشان می‌دهد که او ۶.۷ ساعت روی «نسخه دوم صرافی» کار کرده است. تحلیلگران باور دارند که منظور از این عبارت، نسخه دوم صرافی FTX و راه‌اندازی مجدد آن است.

تاکنون، به‌ غیر از اظهارات شخصی برخی از افراد، هیچ مدرکی وجود نداشته است که نشان بدهد برنامه‌ مشخصی برای راه‌اندازی دوباره صرافی FTX جدا از طرح‌های داخلی آن وجود دارد. با این حال، ری هم تاکنون این مسئله را به‌طور کامل و رسمی رد نکرده است. او در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱) گفته بود:

همه گزینه‌ها بررسی می‌شود. اگر راهی برای راه‌اندازی FTX باشد، ما هم آن را بررسی می‌کنیم و هم انجام می‌دهیم.

اندی دیتدریک (Andy Dietderich)، یکی از وکلای اصلی FTX، در ماه آوریل (فروردین) اعلام کرد که این صرافی ممکن است دوباره فعالیت‌های خود را شروع کند. البته او تأکید کرد که این مسئله به سرمایه قابل‌توجهی نیاز دارد و ممکن است در نسخه دوم صرافی FTX ممکن است به کاربران پیشنهاد سود روی دارایی‌ها داده شود تا از برداشت سرمایه جلوگیری شود. با این حال، دیتریک اظهار کرد که راه‌اندازی مجدد FTX یکی از تصمیمات و احتمالات بسیار زیادی است که در حال حاضر وجود دارد و هنوز نهایی نشده است.

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ترایب کپیتال (Tribe Capital) نیز اعلام کرده است که می‌تواند یک دور تأمین مالی جدید برای راه‌اندازی مجدد FTX برگزار کند.

با این حال، فعالان صنعت ارزهای دیجیتال اعلام‌ کرده‌اند که به‌خاطر نقض‌های همیشگی صرافی FTX نسبت به چنین طرحی تردید دارند. منظور از این نقض‌ها، تأخیر زیاد و اشکالات نرم‌افزاری است که FTX از ابتدا با آن‌ها درگیر بود و در سقوط مالی آن در سال ۲۰۲۲ هم نقش داشت.

از طرفی، با تمام تلاش‌هایی که باید برای اصلاح موتور معاملاتی FTX و مشکلات آن انجام شود، به‌راحتی می‌توان یک صرافی جدید راه‌اندازی کرد و بدنامی آن را هم به دوش نکشید.

در هر صورت، قیمت توکن اف‌تی‌تی (FTT) بعد از انتشار اخبار مذکور ۱۲٪ رشد کرده است. اگر FTX دوباره راه‌اندازی شود، بعید است که این توکن نقش زیادی در آن داشته باشد؛ چراکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) توکن FTT را نوعی اوراق بهادار می‌داند.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا