اخبار عمومی

دعوای ورشکسته‌ها؛ FTX به دنبال بازپس‌گیری ۴ میلیارد دلار از جنسیس است

صرافی ورشکسته FTX به دنبال بازپرداخت ۴ میلیارد دلار از پلتفرم وام‌دهی ورشکسته جنسیس است. FTX مدعی است جنسیس، ابزاری برای مدل کسب‌وکار متقلبانه این صرافی بوده است و باید پولی که پیش از ورشکستگی برداشت کرده را بازگرداند.

به گزارش کوین تلگراف، ظاهرا پلتفرم جنسیس ۹۰ روز پیش از ورشکستگی FTX حدود ۴ میلیارد دلار از این صرافی برداشت کرده است. مدیران فعلی که FTX که مسئول جبران بدهی‌های این صرافی هستند خواستار آن شدند تا بر اساس قانون ورشکستگی، این ۴ میلیارد دلار به FTX برگردد و بین طلبکاران توزیع شود.

بر اساس اسناد موجود، شرکت آلامدا ریسرچ ۱.۸ میلیارد دلار به پلتفرم جنسیس بازپرداخت کرده و متعهد شده تا ظرف ۹۰ روز پیش از اعلام ورشکستگی صرافی FTX و شرکت‌های تابعه آن، ۲۷۳ میلیون دلار دیگر به این پلتفرم پرداخت کند. جنسیس همچنین در این مدت ۱.۶ میلیارد دلار دیگر از صرافی FTX برداشت کرده و هولدینگ جنسیس گلوبال کپیتال اینترنشنال نیز ۲۱۳ میلیون دلار دیگر از این صرافی برداشت کرده است.

توییت ftx
منبع: توییتر

بر اساس شکایت موجود، پلتفرم وام‌دهی جنسیس برخلاف سایر طلبکاران و مشتریان FTX بخش زیادی از ۸ میلیارد دلار بدهی‌اش را دریافت کرده است. علاوه بر این، FTX مدعی است این پلتفرم پیش از این یکی از منابع اصلی تامین‌کننده نقدینگی برای این صرافی و ابزاری برای مدل کسب‌و‌کار متقلبانه آن بوده است.

این اولین باری نیست که FTX سعی در بازپس‌گیری وجوه برداشت شده دارد. این صرافی پیش از این هم تلاش کرده تا ۳.۲ میلیارد دلار از سم بنکمن فرید مدیرعامل پیشین آن، ۴۶۰ میلیون دلار از شرکت ماجولو کپیتال (Modulo Capital) و ۹۳ میلیون دلار از حزب دموکرات آمریکا پس بگیرد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا