اخبار آلتکوین

هک ۲۰۰ میلیون دلاری گالا منجر به کاهش قیمت آن شد

فردی ناشناس اقدام به مینت غیر مجاز ۵ میلیارد توکن گالا (به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار) کرده و آن را در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ فروخته است. این اقدام منجر به بیش از ۱۵٪ کاهش قیمت گالا شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، چند ساعت پس از این هک، گالا گیمز اولین به‌روزرسانی خود را منتشر کرد و این اکسپلویت را تأیید کرد. این شرکت در صفحه X (توییتر سابق) بیان کرد:

حادثه امنیتی مربوط به توکن GALA مهار شده و کیف پول آسیب دیده مسدود شده است.

گالا گیمز در ادامه نوشت:

این یک حادثه مجزا بود که علت آن بررسی شده است و ما مستقیما با مجریان قانون همکاری می‌کنیم تا دررابطه با افرادی که در این نقض دخیل بودند، تحقیق کنیم.

این هک تنها مشکل گالا نبود و تعدادی از سودجویان از این فرصت استفاده کرده و با تقلید از این پلتفرم در رسانه‌های اجتماعی، لینک‌های مخرب برای کلاهبرداری بیشتر از هولدرهای گالا سعی در به سرقت بردن وجوه آنها داشتند.

خبری از حساب جعلی گالا در پلتفرم X منتشر شد مبنی بر اینکه گالا برای حل این مشکل از V1 به V2 مهاجرت می‌کند. این توییت جعلی بوده و حاوی لینک اسکم است.

اکسپلویت‌های قبلی و اقدامات امنیتی در حال انجام

گالا گیمز حتی پیش از این نیز با چالش های امنیتی روبرو بوده است. در ابتدای سال ۲۰۲۱، این پلتفرم پس از یک اکسپلویت، متحمل ضرر ۱۳۰ میلیون دلاری شد که حدود ۸.۶۵ میلیارد توکن GALA را تحت تأثیر قرار داد.

عواقب این حادثه باعث ایجاد اختلافات حقوقی در بین بنیانگذاران شد و تلاش‌های بازیابی را مختل و اعتماد سرمایه‌گذاران را تضعیف کرد.

با توجه به این مشکلات امنیتی مداوم، گالا گیمز مدت زیادی را روی تقویت پروتکل‌های امنیتی و زیرساخت‌های خود برای جلوگیری از نفوذهای بیشتر کار کرده است. اما ظاهرا تلاش‌های آنان کافی نبوده و باید پاسخگوی نیاز کاربران باشند.

واکنش بازار گالا

در پی این هک، قیمت گالا به طور قابل توجهی کاهش یافت، که یک واکنش معمول بازار به چنین اتفاقاتی است. گالا از ۰.۰۴۶ دلار، ارزش توکن به ۰.۰۳۹ دلار کاهش یافت و در یک دوره زمانی بسیار کوتاه، ریزش قابل توجهی را نشان داد. هر چند که اکنون مقداری بهبود یافته و با قیمت ۰.۰۴۲ دلار در حال معامله است.

نمودار روزانه قیمت گالا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت گالا – منبع: تریدینگ ویو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا