اخبار بیت کوین

گنسلر در پاسخ به سوال در مورد ETF اسپات بیت کوین: دستکاری و تقلب در بازار زیاد است

گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، روز پنجشنبه در مصاحبه تلویزیونی در رابطه با وضعیت اخیر صنعت رمزارزها و درخواست‌‌های شرکت‌های مختلف برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله (ETF) اسپات بیت کوین صحبت کرد.

به نقل از د بلاک، گنسلر خاطرنشان کرد تا زمانی که کمیسیون پنج نفره به طور کامل موج اخیر درخواست‌ها برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین که به دنبال درخواست غول سرمایه‌گذاری بلک راک به راه افتاد را بررسی نکند، به طور مستقیم در این رابطه اظهار نظر نخواهد کرد. با این حال، گنسلر در این مصاحبه در واکنش به سوالاتی در مورد درخواست‌ها برای راه‌اندازی ETF اسپات، از تقلب و دستکاری بازار در فضای کریپتو ابراز نگرانی کرد.

رییس کمیسیون بورس آمریکا با اشاره به ترکیبی از خدمات مختلفی که در پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود و ارائه آنها به دلیل تضاد منافع و حمایت از سرمایه‌گذاران در بازارهای سنتی ممنوع است، گفت:

عدم انطباق (بی‌قانونی) زیادی در این حوزه وجود دارد. خود پلتفرم‌هایی که در آنها معاملات توکن‌های مختلف انجام می‌شود، اگرچه بعضی از آنها تحت قوانین اوراق بهادار قرار می‌گیرند، لزوما با قوانین محافظت از سرمایه‌گذاران در مقابل کلاهبرداری و دستکاری بازار مطابقت ندارند.

این صحبت‌ها نشان می‌دهد علیرغم اشتیاق دوباره سرمایه‌گذاران، نگرانی‌ قانون‌گذاران آمریکایی در رابطه با شفافیت و دستکاری بازار همچنان مانعی برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین در آمریکا است. کمیسیون بورس ماه گذشته از صرافی کوین بیس و بایننس شکایت کرد و رابطه خوبی با بازار رمزارزها ندارد.

گنسلر در این مصاحبه از پاسخ مستقیم به سوالات در مورد لایحه مربوط به دارایی‌های دیجیتال در کنگره آمریکا اجتناب کرد. با این حال، وی دوباره مدعی شد با وجود مشاهده بی‌قانونی گسترده، قوانین کنونی اوراق بهادار برای صنعت رمزارزها کافی است.

گنسلر بارها ترجیح داده است گفتگوهای خود با مقامات را خصوصی نگه دارد و در رابطه با آنها صحبتی نکند. هفته گذشته، دو نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا به طور علنی از گنسلر خواستند تا در ایجاد قوانین مربوط به دارایی‌های دیجیتال به طور موثرتری همکاری کند. علاوه بر این، کمیسیون بورس به دلیل ارائه نکردن ملزومات درخواستی برای لایحه مربوط به دارایی‌های دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفته است. در همین حال، صنعت رمزارزها با انتقاد از گنسلر، خواستار وضع قوانینی جدیدتر و سازگارتر با دارایی‌های دیجیتال شده‌اند.

همانطور که پیش از این گزارش دادیم، وکلای کمیسیون بورس آمریکا در حاشیه دادگاه مربوط به ترا فورم لبز و دو کوان، از درخواست تجدید نظر احتمالی برای حکم اختصاری دادگاه ریپل خبر دادند. با این حال، گنسلر در این گفتگو از اظهار نظر در مورد این پرونده خودداری کرد. گنسلر در این گفتگو ادامه داد:

بازارهای سرمایه برای عملکرد صحیح واقعا بدون قوانین و مقررات فعالیت نمی‌کنند. ما بخش مهمی از این بازارهای به خوبی قانون‌گذاری شده هستیم.

در حالی که گنسلر در این گفتگو از شک و تردید خود نسبت به بازار رمزارزها خبر داد و به طور مستقیم از پاسخ به سوالات مرتبط با درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین خودداری کرد، شرکت گری اسکیل طی نامه‌ای رسما از کمیسیون بورس خواست تا با همه ۸ درخواست راه‌اندازی ETF بیت کوین به صورت همزمان موافقت کند تا هیچ صندوق قابل معامله‌ای نسبت به دیگری مزیتی نداشته باشد. گری اسکیل معتقد است کمیسیون بورس نباید «برندگان و بازندگان» این درخواست‌ها را معرفی کند و در عوض باید تصمیمی منصفانه بگیرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا