اخبار عمومی

گلدمن ساکس: برای خرید بیت کوین ثبت نام کنید!

گلدمن ساکس ، بزرگترین بانک سرمایه گذاری، آغاز به ثبت نام تعداد محدودی از مشتریان برای مبادله بیت کوین کرده است.

به گزارش The Block این بانک ۱۴۹ ساله، یک فرم درخواست آماده کرده است که تعداد کمی از مشتریان میتوانند در چهارچوب یک قرارداد آتی، بیت کوین با پشتوانه فیزیکی دریافت کنند. البته این نوع معامله فعلا در هیچ صرافی داد و ستد نخواهد شد.

این منبع خبری همچنین در گذشته گزارش داده بود که گلدمن ساکس در جستجوی ایجاد چنین ویژگی برای توکن اتر است. این بانک قصد دارد از شبکه اتریوم برای ارائه محصول خود استفاده کرده و ممکن است توکن همین بستر را نیز برای فروش بگذارد. این امر می تواند مهر تایید اصلی اتریوم و همچنین دیگر کوین ها به طور کلی باشد، چرا که به نظر می رشد این بانک قصد دارد بیت کوین را وارد وال استریت کند.

در حال حاضر، مشتقات بیتکوین در چندین پلتفرم های مبادلاتی قانونی ایالات متحده نظیر صرافی های CME و CBOE در حال بررسی هستند. هر دو این شرکت ها قصد دارند قراردادهای آتی بیتکوین را ارائه دهند و سرمایه گذاران را مجاب می کنند که در آینده ارائه خدمات کریپتوی خود را گسترش دهند. CBOE برای رهبری بازار ارزهای دیجیتالی اعلام آمادگی کرده است، در حالی که CME یک نرخ مرجع قیمت اتر را راه اندازی کرده است، اما در اظهارات عمومی خود نسبت به صنعت کریپتو اشتیاق و علاقه مندی کمتری نشان داده است.

لجر ایکس، یک پلتفرم سازمانی است که در حال حاضر مجموعه ای از محصولات بیت کوین را ارائه می دهد و همچنین اذعان دارد از اتر نیز پشتیبانی خواهد کرد و در انتظار تصویب کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) است. در همین حال، بکت (Bakkt)، یک استارتاپ کریپتویی که توسط صاحب (NYSE) راه اندازی شده است، در حال آماده سازی برای راه اندازی اولین محصول آتی بیت کوین خود است که قرار است در ۱۲ دسامبر خرید و فروش آن آغاز شود. بر خلاف قراردادهای موجود در CME و CBOE محصول بیت کوین بکت به طور فیزیکی پشتیبانی خواهد شد، به این معنی که بیت کوین بعد از انقضا یک قرارداد، به شخص دیگری سپرده می شود.

نظر شما راجع به این اقدامات چیست؟ آیا بانک های بزرگ می توانند به مقبولیت بیشتر بیت کوین کمک کنند؟

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا