اخبار بیت کویناخبار عمومی

لحظه شماری برای درخشش بیت کوین؛ تاریخ بکت (Bakkt) مشخص شد!

سازمان بورس بین قاره ای (ICE)، یکی از حامینان بکت (Bakkt)، به تازگی اعلام کرده است که این استارت‌آپ قرارداد آتی بیت کوین به طور رسمی در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) عرضه خواهد شد. این خبر درست یک هفته پس از گفته یک منبع موثق مبنی بر اینکه این پلتفرم تحت پشتیبانی مایکروسافت، استارباکس و گلکسی دیجیتال قرار دارد، منتشر شده است.

طبق اسناد منتشر شده توسط ICE که جزییاتی در خصوص عرضه بکت بیان می‌کند، بیت کوین فیزیکی پشتیبانی کننده این قرارداد آتی در “انبار دارایی دیجیتال” نگهداری خواهد شد که توسط بکت و ICE ایجاد شده است.

معاملات آتی از طریق ICE انجام خواهد شد که این نشانه مثبتی برای مشتریان و معامله کنندگان بکت است. این غول مالی نیویورکی با تایید گزارشات قبلی، بیان کرد که این قرارداد “تحویل یک روزه” را برای مشتریان ارائه خواهد داد. در بیانیه این شرکت آمده است:

هر قرارداد آتی، تحویل یک بیت کوین نگهداری شده در انبار دارایی دیجیتال بکت را فرا می‌خواند و با دلار آمریکا معامله خواهد شد. قرارداد روزانه در معامله روزانه تجاری صرافی لیست خواهد شد.

می‌توان اینطور در نظر گرفت که کمیسیون معاملات و قرارداد آتی کالای آمریکا (CFTC) به عنوان قانونگذار مالی ارجح تایید کرد که محصولات آتی چراغ سبز دریافت کرده اند. این خبر تنها چند هفته پس از این بیان شد که این استارت‌آپ آمریکایی، آدام وایت، کارمند و نایب رییس سابق کوین بیس را به عنوان مدیر ارشد اجرایی استخدام کرد.

این استارت‌اپ آمریکایی یک جهش صعودی مقیاس پذیر برای سازمان ها، تاجران و مصرف کنندگانی می‌باشد که چندین سازمان، سرمایه گذاری و گروه های فناوری مالی را پشتیبانی کرده اند. طبق مطالعات اولیه ما پیرامون این موضوع، بکت در نظر دارد تا پلتفرم خود را به صورت یک فروشگاه چند منظوره توسعه دهد تا سرمایه گذاران کریپتو بتوانند دارایی های دیجیتال را در یک اکوسیستم واحد و غیرمتمرکز بخرند، بفروشند، ذخیره و خرج کنند.

فارغ از بلندپروازی های موجود، معامله کنندگان باید شرایط قراردادهای آتی فیزیکی بکت را برآورده کنند که این امر به طور مستقیم و به تدریج میزان بیت کوین در گردش و قابل معامله را کاهش می‌دهد و محرکی برای حرکت کند ولی مثبت در بازار کریپتو می‌باشد.

آیا برنامه آتی بکت می‌تواند نظر SEC را در خصوص کریپتو تغییر دهد؟

طبق صحبت جوزف یانگ گزارشگر و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، برنامه آتی بکت هزاران معامله کننده را به سمت سرمایه گذاری در دنیای کریپتو خواهد کشاند و ممکن است نظر SEC را در خصوص بازنگری موضع خود درباره این بازار تغییر دهد.

طبق گزارشات، SEC طی چند ماه گذشته چندین بار این صنعت را برای عدم ویژگی خاص نظیر نقدینگی ثابت، اقدامات محافظتی از سرمایه گذاران، برنامه مناسب ضدپولشویی و موارد دیگر مورد انتقاد قرار داده است. این خطرات، قانونگذاری آمریکا را به رد ETF بیت کوین سوق داده است و مهم ترین دلیل این موضوع این است که بازار ارز دیجیتال اندازه مناسب و کافی ندارد. اما با ورود محصولات آتی که برای شکوفایی نقدینگی بازارهای کریپتو ایجاد شده اند، ممکن است نگرش SEC را نسبت به این بازار تغییر دهد و باعث کسب اولین تاییدیه قانونی ETF شود. با این حال، بسیاری از خوش بینان بازار مدعی شده اند که ورود بکت، این صنعت را تقویت خواهد کرد.

به نظر شما با ورود بکت به این بازار قیمت ارزهای دیجیتال تغییر خواهد کرد؟

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا