متوسط مقالات

حساب بانکی گوگل در راه اجرایی شدن؛ تهدیدی برای بیت کوین؟

کامپیوترهای کوانتومی گوگل بزگترین تهدیدی هستند که در حال حاضر بیت کوین با آن مواجه است. با این حال، حرکتی از سوی این موتور جستجوی غول‌آسا به سمت سیستم بانکداری، می‌تواند مسئله کاملا متفاوتی برای دنیای ارزهای دیجیتال به حساب بیاید. باید دید که حساب بانکی گوگل می‌تواند بر بیت کوین چیره شود یا نه.

آیا حساب بانکی گوگل قابل اعتماد است؟

بر اساس گزارش‌ها، گوگل برای اجرایی کردن حسابهای بانکی «بررسی هوشمند» خود، وارد همکاری با یکی از غول‌های بانکداری آمریکا به نام سیتی‌گروپ (Citigroup) شده است. این حساب که به صورت رمزی اسم کش (Cash) برای آن انتخاب شده، از طریق سرویس گوگل پلی در دسترس خواهد بود و رسانه‌های فعال از همین حالا اسم «قاتل بیت کوین» را برای آن انتخاب کرده‌اند.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز (Financial Times)، مفهوم و جزئیات این پروژه هنوز مبهم هستند؛ ولی این رسانه هم از همین حالا دارد مفهوم این پروژه را به عنوان آینده بانکداری جار می‌زند. این سرویس می‌تواند شامل این باشد که مشتری‌ها فقط به یک پلتفرم ماهرانه که توسط گوگل طراحی شده و یک حساب بانکی سنتی که داخل آن جا داده شده، دسترسی داشته باشند. گوگل اولین غول تکنولوژی نیست که قلاب خود را به سمت کاری به شدت سودآور پرتاب می‌کند و قطعا آخرین هم نخواهد بود.

این شرکت مشخصا به فیسبوک و ارز دیجیتال جاه‌طلبانه‌اش به چشم یک تهدید بزرگ نگاه می‌کند. با در نظر گرفتن دیوار مقاومت بلندی که فیسبوک از سوی سیاستمدارن و قانون‌گذاران جهانی در مقابل خود دیده است، گوگل با رویکردی سنتی‌تر وارد همکاری با بانکی مشهور می‌شود.

مدیر اجرایی گوگل به وبسایت WSJ گفت:

قرار است رویکرد ما مبتنی بر یک همکاری ریشه‌دار با بانک‌ها و سیستم مالی باشد. ممکن است این مسیر کمی طولانی‌تر باشد، ولی قطعا بادوام‌تر خواهد بود.

این گزارش به این نکته اشاره کرد که غول جستجو و تبلیغات بیشتر به اطلاعاتی علاقه دارد که به حسابهای بررسی مربوط می‌شوند؛ مثل عادت‌های دریافت و پرداخت حقوق و عادت‌های خرید کردن. در این مورد، اعتماد نکته‌ای کلیدی به حساب خواهد آمد؛ چون گوگل و فسیبوک هر دو سودهای چشمگیری از اطلاعات شخصی مردم به دست می‌آورند؛ بنابراین مسائل مالی برای آنها در مرحله بعدی قرار خواهد گرفت.

مدیر اجرایی گوگل اضافه کرد که این شرکت اطلاعات مالی کاربران را نخواهد فروخت و از اطلاعات سرویس Google Pay برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد کرد. درست مثل فیسبوک، شنیدن چنین جوابی کاملا مورد انتظار بود؛ مخصوصا وقتی که آنها در حال اجرایی کردن خط تولید یک محصول جدید هستند و عدم اعتماد به غول‌های تکنولوژی همیشه بالا بوده است.

خطری بیت کوین را تهدید نمی‌کند

این پروژه خطری برای بیت کوین محسوب نمی‌شود چون به طور کلی هیچ چیزی بیت کوین را تهدید نمی‌کند. کند و کاو بیت کوین در سیستم بانکداری حکایت و نیاز به یک ارز بین‌المللی غیرمتمرکز را تقویت می‌کند. وبسایت فوربز (Forbes) مثل همیشه قیل و قال درخت دیجیتال اشتباهی را به راه انداخته که ادعا می‌کند حساب‌های بانکی گوگل می‌توانند تهدید بزرگتری نسبت به کامپیوترهای کوانتومی باشند ولی هیچ چیز نمی‌تواند فراتر از حقیقت باشد.

بیت کوین در یک قلمرو مالی کاملا متفاوت با سیستم بانکی سنتی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. بماند که بعید است افرادی که روی این ارز دیجیتال پیشرو سرمایه‌گذاری کرده‌اند بخواهند سرمایه خود را از این حوزه بیرون کشیده و آن را وارد حساب بانکی گوگل کنند.

منبع
Bitcoinist

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا