اخبار خارجی

گوگل ساعت شمار مرج اتریوم خود را راه‌اندازی کرد

سم پادیلا (Sam Padilla) توسعه‌دهنده سرویس ابری گوگل (Google Cloud) روز جمعه اعلام کرد که ساعت نشان‌دهنده شمارش معکوس تا اجرای مرج اتریوم در موتور جستجوی گوگل فعال شده است. در این قسمت علاوه بر شمارش معکوس، میزان هش ریت، سختی (difficulty) و سختی کلی ترمینال شبکه نیز نشان داده می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو اسلیت، سم پادیلا در توییتی این خبر را خطاب به ویتالیک بوترین و بنیاد اتریوم نوشته است.

برای مشاهده این افزونه می‌توانید عبارت «ethereum merge» را در گوگل جستجو کنید تا با افزونه زیر مواجه شوید.

نمایی از شمارش معکوس گوگل برای رویداد مرج اتریوم منبع: گوگل
نمایی از شمارش معکوس گوگل برای رویداد مرج اتریوم منبع: گوگل

اگر سری به سرویس گوگل ترندز بزنیم متوجه می‌شویم که علاقه و میزان جستجو مرج اتریوم در چند هفته گذشته افزایش یافته است و گوگل پیش‌بینی کرده که این میزان در روزهای آینده باز هم بیشتر خواهد شد و به سقف این نمودار (سطح ۱۰۰) خواهد رسید.

وضعیت جستجو عبارت ethereum merge در گوگل منبع: گوگل ترندز
وضعیت جستجو عبارت ethereum merge در گوگل منبع: گوگل ترندز

بر مبنای داده‌های گوگل ترندز، بیشترین میزان علاقه و جستجو از کشورهای لوکزامبرگ، سنت هلنا، سنگاپور، مقدونیه شمالی و لیتوانی بوده است. در این رتبه‌بندی سوئیس در جایگاه هفتم و چین و آمریکا به ترتیب در جایگاه ۱۷ و ۱۸ قرار گرفته‌اند.

این میزان افزایش علاقه و جستجو نسبت به مرج اتریوم، به پادیلا کمک کرد تا این سرویس را راه‌اندازی کند. او در توییتی در پاسخ به Sassal (از توسعه‌دهندگان اتریوم)اعلام کرد که ایده اولیه از آن اوست اما با کمک تیم توسعه و آزمایشگاه این افزونه ایجاد شده است.

همچنین پانداهای سیاه و سفیدی برای گرافیک این صفحه طراحی شده‌اند. پانداها هر روز به هم نزدیک‌تر می‌شوند تا زمانی که مرج اتریوم رخ دهد. پاندا جزء اصلی شناخته شده فرهنگ میم مرج اتریوم است.

در میم، خرس سیاه نشانی برای لایه اجرا و خرس سفید نشانی برای لایه اجماع است. مرج اتریوم زمانی رخ می‌دهد که خرس‌ها با یکدیگر ترکیب شده و پاندای جنگی ایجاد کنند.

نمایی از پانداهای طراحی شده برای رویداد مرج
نمایی از پانداهای طراحی شده برای رویداد مرج

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا