اخبار خارجی

شرکت گری‌اسکیل ۱۸ برابر بیت کوین استخراج شده در یک روز را خرید

شرکت مدیریت دارایی گری اسکیل (Grayscale) در روز ۱۸ ژانویه میزان ۱۸ برابر بیت کوینی را که ماینرها دریک روز استخراج کرده بودند را خریداری کرد. در نتیجه معادل ۶۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال بیت کوین از بازار آن خارج شد. این در حالی است که Bitcoin  در حال تقویت حمایت خود برای صعود مجدد به کانال ۴۰,۰۰۰ دلار است.

شرکت گری اسکیل بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار سازمانی است که در فضای ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاری در بیت کوین مشغول است. این شرکت روز دوشنبه ۱۶,۲۴۴ BTC معادل ۶۰۷ میلیون دلار خریداری کرده است.

خرید بیت کوین دوباره سرعت گرفت

خریدهای روز دوشنبه شرکت گری‌اسکیل، ارزش مجموع دارایی‌های تحت مدیریت آن را به ۲۳ میلیارد دلار افزایش رساند.  مجموع دارایی‌های Grayscale در سال ۲۰۲۰ ده برابر افزایش پیدا کرده است.

صندوق گری اسکیل در ۱۲ و ۱۴ ژانویه تعداد ۴۷۰۰ بیت کوین دیگر خریداری کرده است. این شرکت علاوه بر سرمایه گذاری در بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا، در اتریوم و لایت کوین و سایر رمزارزها نیز سرمایه گذاری کرده است.

صندوق اتریوم گری اسکیل در مجموع حدود ۳.۶۲ میلیارد دلار و صندوق لایت کوین آن حدود ۱۷۴.۷۲ میلیارد دلار ارزش دارند. سایر سرمایه گذاری‌های این شرکت در ارزهای دیجیتال به صورت زیر است:

  • بیت کوین کش ۱۲۳ میلیون دلار
  • اتریوم کلاسیک ۹۳ میلیون دلار
  • زی کش ۲۲.۳۸ میلیون دلار
  • هورایزن ۱۷ میلیون دلار
  • استلار ۸ میلیون دلار

صندوق XRP این شرکت به دلیل طرح شکایت کمیسیون SEC از ریپل، در ۳۱ دسامبر منحل شد.

دارایی های ارز دیجیتال گری اسکیل

دنی اسکات مدیرعامل صرافی انگلیسی Coincorner در توییتر خود نوشت: گری اسکیل در زمستان ۲۰۲۰ در هر هفته به صورت متوسط ۲۵۱ میلیون دلار بیت کوین خریده است. او در ادامه نوشت:

هفته گذشته ۷۰۰ میلیون دلار خرید کردند.و این هفته هم ۵۹۰ میلیون دلار… مراقب باشید

بازار گاوی بیت کوین

این حرکت‌ها در بازار دو نکته را می‌رساند. اول اینکه Grayscale به نقش بیت کوین در بلند مدت اعتقاد دارد. ثانیا سازمان‌ها Bitcoin را نسبت به سایر اشکال دارایی‌های کلان ترجیح می‌دهند.

علی‌رغم خبرهای موسسات دیگر نظیر Guggenheim که قرار است در این ماه میزان دارایی بیت کوین خود را اعلام کند، فعالان این صنعت معتقدند که اطلاع‌رسانی‌های عمومی این چنینی، وسعت واقعی مشارکت سازمان‌ها را پنهان می‌کند.

هفته گذشته تایلر وینکلواس موسس صرافی Gemini، در جواب پیتر شیف (Peter Schiff) سرمایه‌گذار طلا که معتقد است بازیگران اصلی اقتصاد به بیت کوین علاقه‌ای ندارند، گفت:

تقاضای سازمان‌ها برای بیت کوین زیاد بسیار بالاست و اکثر آن در سکوت پیش می‌رود.

آمار CryptoQuant نشان می‌دهد که روند خرید گری‌اسکیل در این مدت تغییر یافته است. در اواخر سال ۲۰۲۰ افزایش حجم خرید در کوتاه مدت دیده می‌شود.

تحلیل‌گران بانک جی‌پی مورگان معتقدند برای اینکه Bitcoin بتواند دوباره به قیمت ۴۰,۰۰۰ دلار برسد، صندوق بیتکوین گری اسکیل باید میزان متوسط خرید روزانه ۱۰۰ میلیون دلار را حفظ کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا