اخبار بیت کویناخبار عمومی

وعده شرکت گری‌اسکیل؛ صندوق ETF بیت کوین عرضه می‌کنیم

طی اتفاقات اخیر در مورد معرفی صندوق قابل معامله (ETF) در آمریکا، شرکت گری اسکیل دوباره اعلام کرده است که ارائه ETF بیت کوین، هدف نهایی صندوق GBTC این شرکت است.

شرکت سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل مجددا اعلام کرده است که قصد دارد صندوق بیت کوین GBTC را به یک صندوق قابل معامله ETF تبدیل کند. این شرکت در سال ۲۰۱۳ زمانیکه صندوق GBTC را راه اندازی کرده است به سرمایه‌گذاران وعده داده بود که دسترسی به ارزهای دیجیتال به صورت اوراق بهادار را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

همچنین اعلام کردند که GBTC و صندوق قابل معامله اتریوم گری‌اسکیل ETHE تنها صندوق‌های ارزهای دیجیتال هستند که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا گزارش می‌دهند. بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال تاکید کرد که این مدل بیزینسی برای تمام صندوق‌های رمز ارز این شرکت در نظر گرفته شده است.

ETF بیت کوین هدف ما است

گری اسکیل توضیح داد که چرخه هر کدام از صندوق‌های آنها ۴ مرحله دارد. مرحله اول راه‌اندازی خصوصی هر صندوق است. ۵ صندوق جدید این شرکت در این مرحله قرار دارند.

سپس در بازار ثانویه مدارک عمومی را بدست می‌آورند. صندوق‌های بیت کوین و اتریوم گری اسکیل در مرحله سوم قرار دارند که به کمیسیون SEC گزارش می‌دهند. در نهایت قصد دارند تمام این صندوق‌ها را به ETF تبدیل کنند.

Grayscale اعلام کرد که در ۲۰۱۶ درخواست ثبت صندوق قابل معامله را ثبت کرده‌اند اما بعد از مدتی از این تصمیم منصرف شده‌اند. زیرا در آن زمان قوانین نظارتی به اندازه کافی برای این محصول مفید نبوده است.

این شرکت سرمایه‌گذاری در ادامه تاکید کرد که با توجه به روابط آنها با کمیسیون SEC از درخواست‌های رسمی‌تر چشم‌پوشی می‌کند. با این حال این شرکت با استناد به قوانین نظارتی هیچ خبری از زمان تبدیل صندوق GBTC به صندوق ETF اعلام نکرد. با این حال پس از این تبدیل، سهام‌داران نیاز به اقدام خاصی نخواهند داشت.

دارایی‌های تحت مدیریت گری‌اسکیل

شرکت گری اسکیل عناون کرد که صندوق بیت کوین GBTC بزرگ‌ترین محصول سرمایه‌گذاری بیت کوین در تمام دنیا است و بیشترین میزان نقدینگی را دارا است. همچنین صندوق GBTC در مقایسه با سایر محصولات قابل معامله در تمام دنیا، با اختلاف ۳۴ میلیارد دلاری دارایی تحت مدیریت از صندوق طلا SPDR، در رتبه دوم قرار دارد.

از نظر حجم معاملات هفتگی این صندوق در رتبه سوم قرار دارد. شرکت گری‌اسکیل به تازگی اعلام کرده است که میزان دارایی تحت مدیریت آن به میزان ۴۶.۶ میلیارد دلار است.

منبع
beincrypto

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا