اخبار اتریوم

گری اسکیل برای راه‌اندازی ETF فیوچرز اتریوم مجددا درخواست داد

وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد شرکت گری اسکیل درخواست خود را برای راه‌اندازی یک صندوق ETF فیوچرز اتریوم ثبت کرده است. حداقل ۱۲ شرکت دیگر نیز در هفته‌های اخیر برای ETFهای مشابه درخواست داده‌اند.

به نقل از کریپتو اسلیت، وال استریت ژورنال روز گذشته اعلام کرد شرکت گری اسکیل (Grayscale) درخواست جدیدی برای راه‌اندازی یک صندوق ETF فیوچرز اتریوم به کمیسیون بورس آمریکا (SEC) ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، گری اسکیل پرونده خود را تحت قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ ثبت کرده است. این پرونده با تلاش‌های قبلی گری اسکیل برای ETF فیوچرز اتریوم که تحت قانون سال ۱۹۴۰ برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارائه شده بود، متفاوت است.

به گفته وال استریت ژورنال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تعدادی از ETFهای آتی بیت کوین را طبق قوانین سال‌های ۱۹۳۳ و ۱۹۴۰ تایید کرده است. گفتنی است ETFهای اسپات بیت کوین که هیچ‌کدام هنوز تایید نشده‌اند، بر اساس قانون ۱۹۳۳ به ثبت رسیده‌اند.

تایید ETF‌های فیوچرز بیت کوین که درخواست آنها از اکتبر ۲۰۲۱ به بعد ثبت شده‌اند به همراه خوش‌بینی عمومی شکل گرفته در مورد ETF‌های ارزهای دیجیتال باعث شده تا برخی از شرکت‌های مدیریت دارایی درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF فیوچرز اتریوم به کمیسیون بورس ارسال کنند.

در واقع، چندین شرکت مدیریت دارایی قبلا در این مسیر کارهایی را آغاز کرده‌اند. در هفته‌های اخیر، شرکت‌های ولاتیلیتی شرز (Volatility Shares)، بیت وایز (Bitwise)، پروشرز (ProShares)، ون‌اک (VanEck)، روند هیل (Roundhill) و والکری اینوستمنت (Valkyrie Investments) همگی برای ETFهای فیوچرز اتریوم درخواست داده‌اند. همچنین، وال استریت ژورنال هش دکس (Hashdex) را به عنوان یک متقاضی دیگر معرفی کرده است. با احتساب شرکت‌های مختلف تعداد متقاضیان به حداقل ۱۲ شرکت می‌رسد.

گری اسکیل به دنبال ETF اسپات بیت کوین

تلاش‌های گری اسکیل برای راه‌اندازی انواع صندوق ETF قابل توجه است، زیرا این شرکت قصد دارد صندوق GBTC فعلی خود را به یک ETF اسپات بیت کوین تبدیل کند. اگرچه SEC در ابتدا درخواست گری اسکیل را در سال ۲۰۲۲ تایید نکرد، این شرکت در ماه آگوست به یک پیروزی قانونی نسبی دست یافت که احتمالا SEC را مجبور به بررسی مجدد درخواست آن خواهد کرد.

همانطور که توسط وال استریت ژورنال اشاره شد، قضات دادگاه استیناف در این حکم اظهار داشتند پیشنهاد شرکت گری اسکیل مبنی بر تبدیل صندوق فعلی آن به یک ETF «از نظر ماهیتی» با سایر ETFهای فیوچرز بیت کوین که قبلا تایید شده‌اند مشابه است.
هر چند این حکم در ظاهر به نفع شرکت گری اسکیل است اما علی‌رغم خوش‌بینی گسترده شکل گرفته، لزوما SEC را ملزم به تایید ETF پیشنهادی گری اسکیل نمی‌کند؛ بلکه SEC طبق این حکم فقط باید درخواست این شرکت را مجددا بررسی کند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، سایر شرکت‌ها نیز به دنبال ETF‌های اسپات بیت‌کوین هستند که دقیقا از روی درخواست شرکت بلک راک (BlackRock) الگوبرداری شده‌اند. اما درخواست ETF بیت کوین گری اسکیل پیش از همه این درخواست‌ها ثبت شده و با درخواست بلک راک نیز متفاوت است، زیرا مربوط به یک صندوق است که در حال حاضر موجود بوده و فعالیت دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا