اخبار بیت کوین

غیررسمی: نتیجه دادگاه گری‌اسکیل و SEC بر سر تاسیس ETF بیت کوین تا پایان هفته مشخص خواهد شد

احتمال می‌رود نتیجه دادگاه شرکت گری اسکیل (Grayscale Investments) علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تا پایان هفته مشخص شود. شرکت گری اسکیل به دنبال آن است تا صندوق بیت کوین خود را به یک صندوق ETF اسپات بیت کوین تبدیل کند و نتیجه این دادگاه می‌تواند بر روند تصمیم‌گیری کمیسیون بورس تاثیر بگذارد.

به نقل از کوین تلگراف، بر اساس توییت اسکات جانسون (Scott Johnsson) از شرکت ون بورن کپیتال (Van Buren Capital)، کارمندان حقوقی در دادگاه‌های آمریکا معمولا در ماه آگوست تغییر می‌کنند و در چنین وضعیتی قضات تلاش می‌کنند تا پیش از آمدن کارمندان جدید، نتیجه پرونده‌های معلق خود را مشخص کنند.

به گفته جانسون، نتیجه ۳۰ تا از ۳۲ پرونده‌ای که در ماه مارس سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ پس از جلسه شفاهی توسط دادگاه منطقه‌ای آمریکا مورد بررسی قرار گرفتند، در ماه آگوست اعلام شد. مشابه با این پرونده‌ها، جلسه شفاهی دادگاه گری اسکیل و کمیسیون بورس در تاریخ ۷ مارس (۶ اسفند ۱۴۰۱)‌ برگزار شد و ۱۶۰ روز از آن می‌گذرد؛ این یعنی هر لحظه ممکن است دادگاه نتیجه این پرونده را مشخص کند.

توییت در مورد نتیجه دادگاه کمیسیون بورس و گری اسکیل
منبع: توییتر

جانسون همچنین خاطرنشان کرد در حال حاضر همزمان با پرونده گری اسکیل، تنها نتیجه تعداد اندکی از پرونده‌ها مشخص نشده است.

در همین حال، جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر بلومبرگ در توییتی نوشت نتیجه دادگاه گری اسکیل و کمیسیون بورس آمریکا می‌تواند امروز ۱۵ آگوست (۲۴ اسفند) مشخص شود. جانسون نیز در واکنش به این توییت آن را محتمل و منطقی توصیف کرد.

توییت سیفارت
منبع: توییتر

کمیسیون بورس آمریکا در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ درخواست شرکت گری اسکیل برای تبدیل صندوق GBTC به ETF اسپات بیت کوین را رد کرد. در واکنش به این تصمیم، گری اسکیل از SEC با اتهام خودسرانه عمل کردن و منسجم رفتار نکردن در قبال ابزارهای سرمایه‌گذاری مشابه شکایت کرد.

برخی از افراد مطرح در صنعت کریپتو از جمله کتی وود (Cathie Wood)، مدیرعامل شرکت آرک اینوست (ARK Invest) و نیت گرسی (Nate Geraci)، تحلیلگر صندوق‌های قابل معامله بورسی معتقدند نتیجه این دادگاه به نفع گری اسکیل خواهد بود.

توییت گرسی
منبع: توییتر

مدیران شرکت گری اسکیل اخیرا پیش‌بینی کردند که کمیسیون بورس همه درخواست‌های ETF بیت کوین را به طور همزمان تایید می‌کند تا هیچ شرکتی به سایر رقبا مزیتی نداشته باشد.

در همین حال جان رید استارک (John Reed Stark)، کمیسر سابق کمیسیون بورس در توییتی نوشت تا زمانی که دموکرات‌ها ریاست جمهوری آمریکا را در اختیار دارند، SEC درخواست‌های راه‌اندازی ETF بیت کوین را تایید نخواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا