اخبار اتریوم

درخواست گری‌ اسکیل برای تبدیل صندوق «اتریوم تراست» خود به یک ETF اسپات اتریوم

شرکت گری‌اسکیل اینوستمنت (Grayscale Investments) قصد دارد صندوق گری‌اسکیل‌ اتریوم تراست (Grayscale Ethereum Trust) خود را به یک ETF اسپات اتر تبدیل کند. این صندوق بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم در جهان محسوب می‌شود.

به نقل از کوین دسک، گری اسکیل اینوستمنت (Grayscale Investments) و اسپانسر آن یعنی NYSE Arca درخواست جدیدی را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ثبت کردند تا صندوق گری‌اسکیل‌ اتریوم تراست را به یک ETF اسپات اتریوم تبدیل کنند.

گری‌اسکیل اتریوم تراست بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم در جهان است که تقریبا ۵ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد. مایکل سوننشاین (Michael Sonnenshein)، مدیرعامل گری‌اسکیل‌، در این باره گفته است:

تعهد همیشگی ما در گری‌اسکیل این است که با استفاده از ساختارهای شناخته‌شدهِ محصولاتمان به سرمایه‌گذاران بازارهای مالی اجازه بدهیم به طور شفاف و قانونی به رمزارزها دسترسی داشته باشند. ما با ثبت درخواست خود برای تبدیل ETHE به ETF اسپات اتریوم و تکامل این محصول، لحظه مهمی را رقم می‌زنیم تا اتریوم را بیشتر وارد محدوده نظارتی آمریکا کنیم.

گری‌اسکیل قبلا هم قصد داشت صندوق گری‌اسکیل‌ بیت کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust) یا GBTC خود را به ETF اسپات بیت کوین تبدیل کند اما SEC با آن مخالف کرد. گری‌اسکیل سپس از SEC شکایت کرد و همان طور که پیش از این گزارش دادیم، توانست در این پرونده پیروز شود. این شرکت حالا منتظر است تا SEC بالاخره با درخواست آن موافقت نماید.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا