اخبار خارجی

ورود سرمایه‌گذاران جدید به حوزه کریپتو؛ سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری بر روی بیت کوین!

شرکت گوگنهایم نیز به جرگه سرمایه‌گذاران حقوقی بیت کوین پیوست. شرکت سرمایه گذاری بین‌المللی Guggenheim Partners صدها میلیون دلار بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد.

این شرکت بزرگ سرمایه گذاری امریکایی، روز جمعه در هماهنگی صورت گرفته با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، SEC،  اعلام کرده که ۱۰ ٪ از محل دارایی‌های “صندوق فرصت‌های کلان” خود را به خرید و سرمایه گذاری در بیت کوین اختصاص خواهد داد. مجموع دارایی موجود در این صندوق بالغ بر ۵ میلیارد دلار بوده که این شرکت قصد دارد ۱۰ ٪ آن را از طریق صندوق بیت کوین شرکت گری اسکیل، بر روی اولین ارز دیجیتال جهان سرمایه گذاری کند.

به این طریق شرکت گوگنهایم مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از دارایی سرمایه‌گذاران خود را به خرید بیت کوین اختصاص می‌دهد.

سرمایه گذاری شرکت گوگنهایم در بیت کوین

شرکت گوگنهایم از محل دارایی “صندوق فرصت‌های کلان” خود و به صورت غیرمستقیم با خرید سهام صندوق بیت کوین شرکت گری اسکیل (GBTC)، در بیت کوین سرمایه گذاری خواهد کرد. مقدار این سرمایه گذاری معادل ۱۰ ٪ این دارایی شرکت گونگهایم خواهد بود.

GBTC به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا با خرید سهام صندوق سرمایه گذاری بیت کوین، به صورت غیرمستقیم روی این رمز ارز معاملات خود را انجام دهند. بدیهی است که شرکت گری اسکیل به عنوان ارائه دهنده این سهام، ملزم به خرید بیت کوین به ازای سهام منتشر شده است. این شرکت به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال جهان، بستری را برای خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده در بازار سهام فراهم کرده است. به این ترتیب، سرمایه‌گذاران در عمل مجبور نیستند تا بیت کوین را خریداری کرده و وارد مسائل نگهداری آن شوند. آنها فقط با خریداری سهام، به صورت غیرمستقیم روی بیت کوین معامله خواهند کرد. پشتوانه این برگه‌های سهام، بیت کوین‌هایی است که این شرکت به صورت واقعی از بازار خریداری خواهد کرد.

صندوق فرصت‌های کلان شرکت Guggenheim یکی از صندوق‌های سرمایه گذاری این شرکت بزرگ بوده که در حال حاضر مقدار ۵.۳ میلیارد دلار از وجوه نقد سرمایه‌گذاران خرد را مدیریت می‌کند.

سرمایه گذاری این شرکت در بازار بیت کوین نشان می‌دهد که این شرکت سرمایه گذاری، به آینده قیمت بیت کوین امیدوار بوده و معتقد است که این سرمایه گذاری، برای مشتریانش سودآور خواهد بود. SEC در پاسخ به این درخواست اعلام کرده است که سرمایه گذاری در این بازار، ریسک بالایی خواهد داشت. در این هشدار آمده است:

علاوه بر خطرهای کلی سرمایه‌گذاری که در تمامی بازارهای مالی وجود دارد، سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال ریسک مضاعفی داشته و قیمت دارایی‌ها در این بازار نوسانات بالایی را به ثبت می‌رسانند. لذا این سرمایه‌گذاری می‌تواند بسیار ناپایدار باشد. ارزهای دیجیتال یک نوآوری جدید در زمینه فناوری است که تاریخچه طولانی ندارد. این یک دارایی سوداگرانه است. ممکن است در آینده به واسطه سیاست‌های نظارتی و محدودیت‌های قانونی احتمالی اعمال شده به این بازار، سرمایه‌گذاری در آن با زیان هنگفتی همراه شود.

این شرکت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک، آخرین شرکت وال استریت است که به بیت کوین و سرمایه گذاری در آن علاقه نشان داده است. در سال جاری شرکت‌های بزرگ مالی سنتی، شرکت‌های فناوری و سرمایه گذاری حقوقی بسیاری به سرمایه گذاری در بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال علاقه نشان داده‌اند.

علی رغم افزایش قیمت بیت کوین تا محدوده بالاترین قیمت تاریخی آن، همچنان شرکت‌های سرمایه گذاری بزرگی اقدام به خرید آن می‌کنند. طبیعتا این شرکت‌ها سرمایه گذاری بلندمدت بر روی بیت کوین انجام خواهند داد و هدف آن‌ها کوتاه مدت نخواهد بود. با توجه به این نوع سرمایه گذاری‌ها، پیش بینی شما از آینده قیمت بیت کوین چیست؟ این سوال بزرگی است که فعالان بازارهای ارزهای دیجیتال و مخصوصا علاقه‌مندان به بیت کوین باید کمی عمیق‌تر به آن فکر کنند. شرکت گوگنهایم که ۵۰۰ میلیون دلار خود را در بیت کوین ۱۸,۰۰۰ دلاری سرمایه گذاری می‌کند، پیش بینی‌اش از آینده قیمت آن چیست؟

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا