اخبار کوتاه

استیبل کوین GUSD به دنبال دی‌پگ شدن و مشکلات قانونی از صرافی OKX حذف شد

استیبل کوین صرافی جمینای (GUSD) در هفته‌ای که گذشت دچار نوسانات ارزشی شد و در مقاطعی دی‌پگ شد. امروز صرافی مطرح OKX نیز اعلام کرد که این استیبل کوین را از لیست خود حذف می‌کند.

به گزارش بین‌کریپتو، دلار جمینای یا همان GUSD در طول هفته گذشته در حال نوسان بین ارزش ۰.۹۸ دلار تا ۱ دلار بود. پشتوانه GUSD دلار امریکا است که در در بانک‌های آمریکایی نگهداری می‌شوند و واجد شرایط بیمه سپرده گذاری FDIC است. FDIC پوشش بیمه سپرده گذاری فدرال آمریکا است که سرمایه صاحبان یا ذینفعان را تحت پوشش بیمه خود قرار داده است.

به تازگی محصولات سرویس درآمدی جمینای (Gemini Earn) تحت تحقیق و بررسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قرار گرفته‌اند و FDIC نیز به تبع آن تحقیقات اختصاصی را در مورد روندهای کاری این اکوسیستم انجام می‌دهد. این موضوع باعث به خطر افتادن این اکوسیستم شده است و تضعیف GUSD نیز تا حد زیادی به همین خاطر بوده است.

شایان ذکر است که جمینای یک از بزرگترین طلبکاران شرکت جنسیس گلوبال کپیتال (Genesis Global Capital) با حدود ۷۶۵ میلیون دلار سرمایه قفل‌شده است که در ماه گذشته اعلام ورشکستگی کرد. GUSD هشتمین استیبل کوین مهم بازار رمزارزها محسوب می‌شود که ارزش بازار آن حدود ۶۰۰ میلیون دلار است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا