هکر ها مرز های آرژانتین را بستند؛ تقاضای باج ۴ میلیون دلاری بیت کوین

سازمان مهاجرت آرژانتین (DNM) قربانی حمله باج‌افزاری شد که به طور موقت خروج از مرز را متوقف کردن است و هکرها نیز تقاضای ۴ میلیون دلار بیت کوین کرده‌اند.

این حمله ابتدا پس از آنکه ایستگاه‌های مرزی چندین بار اعلام کردند که به شبکه‌های رایانه‌ای آنها نفوذ شده است، توسط دولت آرژانتین در تاریخ ۲۷ آگوست به آژانس جرایم سایبری این کشور گزارش شد.

مسئولان مرزی دریافتند که سیستم‌های رایانه‌ای آنها شامل برنامه‌های مایکروسافت و پوشه‌های به اشتراک گذاشته‌شده توسط ویروس ناشناخته‌ای آلوده شده‌است.

سپس آنها تصمیم گرفتند سرورهای مرکزی را خاموش کنند تا از انتشار ویروس به سایر سیستم‌ها جلوگیری کنند.

در نتیجه، تمام اداره‌های مهاجرت آرژانتین به مدت چند ساعت از دسترس خارج شدند. DNM در این خصوص گفت:

سیستم جامع مهاجرت (SICaM) که در مرزهای بین‌المللی فعال است آلودن شده بود و این موضوع باعث تاخیر در ورود و خروج به این کشور شده است.

درخواست ۴ میلیون دلار بیت کوین توسط حمله‌کنندگان

بیت کوین

در ادامه، مسئولان توانستند حمله‌کنندگان را با اسم NetWalker شناسایی کنند که باج‌افزاری برای هدف قرار دادن شبکه‌های رایانه‌ای است. الگوی رایج حمله آنها رمزگذاری بر روی برنامه‌های مایکروسافت نظیر ورد، اکسل و آفیس در شبکه قربانیان است. حمله‌کنندگان سپس در ازای ارائه رمز عبور تقاضای باج کردند.

هکرهای NetWalker که به سازمان مهاجرت آرژانتین حمله کرده بودند پیامی ارسال و ۲ میلیون دلار بیت کوین تقاضا کردند. این عدد پس از ۷ روز به ۴ میلیون دلار یعنی تقریبا ۳۵۵ بیت کوین تغییر کرد.

هرچند مسئولان با درخواست آنها موافقت نکردند. آنها به خبرگزاری‌ داخلی Infobae گفتند که با هکرها مذاکره نمی‌کنند و نکردن برگرداندن اطلاعات نیستند.

در این گزارش خاطرنشان شده است که اگرچه حمله‌های سایبری علیه کسب‌وکارهای داخلی و اداره‌های دولتی رایج است، اما مورد اخیر اولین بار است که پای بیت کوین در میان است.

استفاده از باج‌افزار‌ها طی سالیان اخیر بسیار افزایش یافته است، به طوری که هکرها طی حملات خود، بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال تقاضا می‌کنند. تخمین‌ زده شده است که هزینه این نوع حمله‌ها برای شرکت‌های مختلف سالانه ۱۷۰ میلیارد دلار است. قربانی اخیر این نوع حمله، شرکت مدیریت مسافرت و گردشگری CWT، دانشگاه یوتا و حتی خدمات درمانی حیاتی پاسخگویی به شیوع ویروس کرونا بوده است.


منبع decrypt
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر