اخبار عمومی

ارزش وجوه دزدیده‌شده از کیف پول اتمیک به ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است

داده‌های جدید وب‌سایت الیپتیک (Elliptic) نشان می‌دهد که هکرهای کیف پول اتمیک (Atomic) تاکنون ۱۰۰ میلیون دلار از وجوه کاربران را به سرقت برده‌اند. کاربران این کیف پول هم اعلام کرده‌اند که در هفته گذشته، با وجود هک شدن این کیف پول، هیچ هشداری در این زمینه دریافت نکرده‌اند و بعد از انجام تراکنش‌های جدید هک شده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌تلگراف، وب‌سایت الیپتیک اعلام کرده که هک اخیر کیف پول غیرمتمرکز اتمیک ۵,۵۰۰ کاربر را تحت‌تأثیر خود قرار داده و ارزش وجوه دزدیده‌شده از آن، در حال حاضر به ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است.

با این وجود، توسعه‌دهندگان اتمیک هنوز علت اصلی آن را اعلام نکرده‌اند و به همین خاطر با انتقادات زیادی مواجه شده‌اند. بعضی از کاربران به این نکته اشاره کرده‌اند که آخرین به‌روزرسانی این شرکت در ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) انجام شده است و آن‌ها در تمام این مدت، ساکت بوده‌اند.

بعضی از کاربران این کیف پول هم اعلام کرده‌اند که هرچند توسعه‌دهندگان اتمیک می‌دانستند هک شده‌اند؛ هیچ هشداری به آن‌ها نداده‌اند. همین مسئله هم باعث شده است که آن‌ها در هفته گذشته به تراکنش‌های خود ادامه دهند؛ اما در نهایت هک شده‌ و وجوه خود را از دست داده‌اند.

با این حال، کیف پول اتمیک در ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) اعلام کرده بود که این هک تنها ۱٪ از کاربران فعال ماهانه‌اش را تحت‌تأثیر خود قرار داده و آخرین هک گزارش‌شده مربوط به ۴۰ ساعت قبل می‌شده است. شایان ذکر است که بنابر فرض اساسی کیف پول اتمیک، کاربران مسئولیت کامل ذخیره دارایی‌های خود را بر عهده دارند.

وب‌سایت الیپتیک همچنان باور دارد که این هک توسط گروه لازاروس (Lazarus) در کره شمالی انجام شده است. این شرکت تاکنون توانسته است با پیگیری‌های خود ۱ میلیون از دارایی‌های هک‌شده را مسدود کند. البته، همان طور که در روز گذشته گزارش دادیم، هکر کیف پول اتمیک برای معامله وجوه خود به یک صرافی تحریم‌شده و روسی به اسم گارانتکس (Garantex) روی آورده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا