اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

هارد فورک جدید بیت کوین کش انجام شد

در هارد فورک جدید بیت کوین کش سایز بلاک‌ها از MB ۸ به MB ۳۲ تغییر کرد. این هارد فورک باعث می‌شود که از این پس بلاکچین بیت کوین کش بتواند پذیرای قراردادهای هوشمند باشد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

بلاک‌های بزرگتر برای بیت کوین کش

از نوامبر سال گذشته، پیش بینی می‌شد که هارد فورکی جهت افزایش سایز بلاک‌های بیت کوین کش انجام شود. یکی از مزایای اندازه بزرگتر بلاک این است که کارمزد معامله‌‌ها را کاهش می‌دهد. بر اساس اطلاعاتی که در بلاگ بیت کوین کش قرار گرفته است، بعد از انجام این هارد فورک جدید بیت کوین کش انتظار می‌رود، کارمزد تراکنش‌ها کاهش یابد. برخی از نگرانی‌ها در مورد امنیت اندازه بلاک بزرگتر وجود دارد.

سایز بلاک

بیت کوین محافظه کار و بیت کوین کش تندرو

همیشه یک اختلاف نظر بین توسعه دهندگان بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. در حالی که تمایل به حفظ ویژگی‌های اصلی بلاکچین بیت کوین وجود دارد، توسعه دهندگان بیت کوین کش معتقدند که بایستی تغییراتی برای بهبود این سیستم اعمال شود.
توسعه دهندگان بیت کوین کش تمایل دارند که از بلاک‌های بزرگتر پشتیبانی کنند. افزایش سایز بلاک باعث می‌شود تراکنش‌های بیشتری در هر بلاک جای بگیرد و به همین جهت سرعت تایید این تراکنش‌ها افزایش می‌یابد. همچنین کارمزد تراکنش‌ها به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد. قابل ذکر است که این اتفاق موجب می‌شود، ماینرهای عادی از چرخه ماینینگ خارج شوند و فقط ماینرهایی که تجهیزات با قدرت بیشتری دارند، قادر به ماین باشند که به مرور زمان فضای ماینینگ از حالت غیر متمرکز به حالت متمرکز تبدیل خواهد شد.

قراردادهای هوشمند بر روی بیت کوین کش در میان نگرانی‌های امنیتی

bch btc

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این هارد فورک اضافه شدن کدهای عملیاتی است که اجازه می‌دهد قراردادهای هوشمند روی بلاکچین بیت کوین کش پشتیبانی شود. قراردادهای هوشمند فرصتی برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند تا موارد استفاده متعددی از بلاکچین را خلق بکنند و همچنین اشکال مختلفی از معاملات ارزهای رمزنگاری شده به وجود بیاید.
اما قراردادهای هوشمند که با چالش‌های امنیتی خودشان همراه هستند، در بعضی از پروژه‌های ساخته شده بر بستر اتریوم این چالش‌ها دیده می‌شود. بیت کوین قراردادهای هوشمند را پشتیبانی نمی‌کند، زیرا ساتوشی ناکاموتو در خلال توسعه دادن بیت کوین این قابلیت را از پروتکل آن حذف کرده است. بیت کوین کش کدهای عملیات را به تدریج معرفی کرد ولی نگرانی‌های امنیتی همواره وجود دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا