اخبار خارجی

هشدار مدیرعامل بیتمکس: مجددا قیمت بیت کوین به کانال ۳۰۰۰ دلار برمی‌گردد!

آرتور هایس مدیرعامل بیتمکس و یکی از معامله کنندگان ناشناس به اسم Crypto Capo پیش بینی کرده بودند که قیمت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۰ به کانال ۳۰۰۰ دلار سقوط می‌کند. هر دوی این افراد بیان کرده اند که به زودی قیمت بیت کوین بار دیگر به کانال ۳۰۰۰ دلار برمی‌گردد.

هایس در تاریخ ۹ آوریل ۲۰۲۰ گفته است که با کاهش مجدد بازار بورس آمریکا، تمام کلاس های دارایی نیز با کاهش قیمت مواجه خواهند شد و این موضوع منجر به اصلاح قیمت بیت کوین می‌شود.

قبل از کاهش قیمت به ۳۶۰۰ دلار در تاریخ ۱۲ مارس، Crypto Capo کاهش قیمت به کانال ۳۰۰۰ دلار را پیش بینی کرده بود. در هفته جاری وی بار دیگر پیش بینی کرد که احتمال دارد قیمت بیت کوین به محدوده ۲۱۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار سقوط کند.

هایس معتقد است که بازار بورس و به دنبال آن، بیت کوین با ریزش مواجه خواهند شد

به نظر می‌رسد که هایس در کوتاه مدت انتظار دارد که بازار بورس آمریکا پس از جهش قوی از اواخر ماه مارس، بار دیگر با ریزش مواجه شود.

بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری مجلس سنا توسط فدرال رزرو و به منظور جلوگیری از سقوط بازار مشابه با سال ۲۰۰۸ ساماندهی شد و به نظر می‌رسد که این بسته محرک منجر به افزایش علاقه به بازار بورس در هفته های اخیر شده است.

تجربه نشان می‌دهد که هرچند بازار بورس در بحبوحه تنش اقتصادی قرار دارد اما هم چنان تمایل به فریفتن مردم دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع که پیشرفت محدود و اندکی در مهار شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اروپا صورت گرفته است، تولیدکنندگان جهان دست از تولید برداشته اند و به نظر می‌رسد اقتصادهای مهم اروپایی در شرایط سقوط آزاد به سر می‌برند و دارایی های پرریسک نظیر بورس و بیت کوین در معرض اصلاح قیمت بیشتری هستند.

هایس در این خصوص گفت:

بیت کوین هیچگونه اهرم فشاری نخواهد داشت. قطعا قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰ دلار باز می‌گردد. با رسیدن SPX به ۲۰۰۰ پیش بینی می‌کنم که تمام دارایی ها با کاهش قیمت مواجه شوند. هرچند سقوط قیمت در سه ماهه اول سال جاری بسیار شدید بود اما باید این نکته را مد نظر قرار بدهیم که تقریبا ۱۰۰ سال طول کشید تا رژیم اقتصادی قبلی را به توازن برسانیم.

در تاریخ ۱۲ مارس، قیمت بیت کوین عمدتا در صرافی های قراردادهای آتی نظیر بیتمکس، OKEx و بایننس به ۳۶۰۰ دلار رسید، در حالی که قیمت این ارز دیجیتال در بازارهای نقدی بر روی ۴۰۰۰ دلار باقی مانده بود.

فرقی ندارد که بیت کوین به قیمت ۳۶۰۰ دلار برسد یا در محدوده سطح حمایتی ۴۵۰۰ الی ۴۸۰۰ دلار باقی بماند، اما اگر بازار بورس با سقوط دیگری مواجه شود شاهد فروش عمده بسیار شدید بیت کوین خواهیم بود.

دلیل پیش بینی قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین تا پایان سال توسط هایس

اکثر کشورها و به ویژه آمریکا و کشورهای اروپایی با افزایش روزانه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا وارد مرحله ترس شده اند.

اگرچه دانشمندان شناخته شده ای نظیر دکتر آنتونی فاوسی (Anthony Fauci) گفته اند که برای تولید واکسن برای این ویروس به ۱۲ الی ۱۸ ماه زمان نیاز است، اما چندین غول داروسازی بیان کرده اند که در خصوص تولید واکنش در ۸ ماه آتی خوش بین هستند.

داروهای جایگزین نظیر هیدروکسی کلروکین (hydroxychloroquine) که داروی درمان مالاریا است در درمان بعضی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا موثر بوده است اما در حال حاضر یک درمان مشخص پیدا نشده است.

با پیشرفت آمریکا و اروپا در مهار ویروس کرونا و پیدایش درمان های موثر، بازار بورس احتمالا واکنش قوی نشان خواهد داد و به احتمال زیاد شاهد افزایش تقاضا برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باشیم.

هایس پیش بینی کرده است که تا پایان سال قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. این پیش بینی مطابق با افزایش قیمت در مدت ۱۰ الی ۱۱ ماه پس از هاوینگ بیت کوین است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا