تحلیل تکنیکال

نزدیک شدن بیت کوین به سطح قیمت کلیدی؛ چه شرایطی در انتظار این بازار است؟

قیمت بیت کوین طی چند هفته اخیر در محدوده مشخصی ثابت بوده است، به طوری که تلاش‌هایی برای کاهش یا افزایش قیمت از کانال ۱۱,۰۰۰ دلار انجام شد اما نتیجه‌ای نداشته است.

اوایل هفته گذشته، قیمت بیت کوین به ۱۲,۴۰۰ دلار رسید و سپس روند صعودی خود را از دست داد و مجددا به ۱۱,۶۰۰ دلار کاهش یافت.

اگرچه در کوتاه‌مدت مشخص نیست که روند صعودی بعدی بیت کوین چه زمانی خواهد بود، اما این نکته قابل ذکر است که گاوها توانسته‌اند از سطوح مهمی پشتیبانی کنند. این موضوع نشان می‌دهد که روند صعودی ممکن است به زودی رخ دهد.

هرچند یکی از تحلیلگران سطح قیمت ۱۲,۱۰۰ الی ۱۲,۲۰۰ دلار را سطح ایده‌آلی برای وضعیت‌های فروش استقراضی می‌داند، زیرا کاهش قیمت دیگر از این سطوح می‌تواند منجر به سقوط قیمت بیت کوین شود.

نشانه‌های مثبت کوتاه‌مدت بیت کوین و پشتیبانی از سطح حمایتی

در حال حاضر قیمت بیت کوین با ۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۱,۵۰۳ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین طی ۳ هفته گذشته در محدوده ۱۱,۶۰۰ الی ۱۲,۰۰۰ دلار قرار داشت. تنها استثنا در این مورد را اوایل هفته گذشته شاهد بودیم که گاوها وارد شدند و قیمت بیت کوین را به ۱۲,۴۰۰ دلار رساندند.

پس از آنکه قیمت بیت کوین نتوانست از این سطح بالاتر برود یک روز در این سطح قیمت باقی ماند و سپس با محدوده قبلی بازگشت.

فارغ از آنکه این سطح قیمت برای گاوها مطلوب است یا خیر، تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که در طی این دوره عدم نوسان قیمت، از خط روند صعودی مهمی پشتیبانی و محافظت شده است.

یکی از تحلیلگران نموداری ارائه داده است که واکنش بیت کوین به این خط روند را نشان می‌دهد. وی خاطرنشان کرده است که این موضوع می‌تواند باعث شود قیمت بیت کوین از مثلث صعودی که اکنون در آن قرار دارد عبور کند.

قیمت بیت کوین

محدوده قیمت مورد نظر معامله‌کنندگان برای فروش

تحلیلگران معتقدند اگر بیت کوین بتواند بالاتر از این خط روند باقی بماند، می‌تواند به محدوده‌ای دست یابد که برای فروش استقراضی مناسب باشد.

یکی از تحلیلگران این سطح را ۱۲,۱۰۰ الی ۱۲,۲۰۰ دلار عنوان کرده است و کف قیمت را نیز بر روی ۱۱,۴۰۰ دلار قرار داده است.

قیمت بیت کوین 2

روند بعدی بیت کوین به واکنش آن به خط روند مهم کنونی بستگی دارد.

گفتنی است محدوده قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته کمتر از میانگین متحرک ۱۰ و ۵۰ روزه است. این موضوع یک سیگنال نزولی برای متخصصان بازار است.

از روز سه‌شنبه تا جمعه هفته گذشته شاهد کاهش حجم معاملات نقدی بیت کوین نیز بودیم. معاملات نقدی بیت کوین در صرافی کوین‌بیس که طی ماه گذشته به طور میانگین ۱۷۹ میلیون دلار بود به ۱۳۸ میلیون دلار کاهش یافت.

هنریک کوگلبرگ (Henrik Kugelberg) یکی از معامله‌کنندگان فرابورس ارز دیجیتال یک روند صعودی را در سه ماهه چهارم برای بیت کوین پیش‌بینی کرده است، حتی اگر تعداد روزهای بازار نزولی ادامه یابد. وی هم‌چنین خاطرنشان کرده است که عدم اطمینان اقتصادی باعث می‌شود که مردم به سمت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کشیده شوند. اگرچه شاخص قدرت دلار در روز جمعه ۰.۵۲ درصد افزایش یافت، اما هم‌چنان در کمترین سطح خود از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تاکنون قرار دارد.

در بازار آپشن‌های بیت کوین شاهد کاهش نوسان در هفته گذشته بوده‌ایم. فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار دیفای اتریوم باعث شد که تمرکز معامله‌کنندگان از بازار بیت کوین فاصله بگیرد.

سایر بازارها

روز جمعه شاهد عملکرد متفاوتی از ارزهای دیجیتال بودیم. بیشترین افزایش قیمت در این بازار به شرح زیر است:

توکن 0x (ZRX): افزایش قیمت ۲۶.۲ درصدی

لیسک (LSK): افزایش قیمت ۱۳.۵ درصدی

توکن QTUM: افزایش قیمت ۶.۲ درصدی

بیشترین کاهش قیمت نیز به شرح زیر است:

چین لینک (LINK): کاهش قیمت ۹.۳ درصدی

تزوس (XTZ): کاهش قیمت ۸.۲ درصدی

ترون (TRX): کاهش قیمت ۶.۵ درصدی

بازار بورس:

شاخص نیکی ۲۲۵ آسیا افزایش ۰.۱۷ درصدی داشته است و سهام حوزه فناوری و تولید باعث رشد این شاخص شده است.

در اروپا، شاخص FTSE 100 روز گذشته را با کاهش ۰.۲۷ درصدی پشت‌سر گذاشت و بدهی بریتانیا در بحبوحه بحران اقتصادی کنونی به رکورد ۲ تریلیون دلار رسید. شاخص S&P 500 آمریکا نیز با افزایش ۰.۳۰ درصدی همراه بود.

بازار کالاها:

قیمت نفت ۱.۱ درصد کاهش یافت. قیمت هر بشکه نفت خام تگزاس به ۴۲.۲۴ دلار رسید.

قیمت طلا نیز ۰.۴۰ درصد کاهش یافت و در حال حاضر بر روی ۱۹۳۸ دلار در هر اونس قرار دارد.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا