اخبار خارجی

به‌روز رسانی سرویس PAB کاردانو در راه است؛ خالق کاردانو به نگرانی‌ها پاسخ می‌دهد

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو در پیامی ویدیویی در رابطه با تور فعلی خود در آفریقا و همچنین نگرانی‌ها در رابطه با ارتقا PAB (اپلیکیشن بک‌اند پلوتوس) که قرار است در ماه نوامبر انجام شود صحبت کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، هاسکینسون در این ویدیو آخرین اطلاعات در رابطه با تور آفریقایی کاردانو را به اشتراک گذاشت و در گفته‌های خود به جلسات متعدد خود اشاره کرد. او همچنین به نگرانی‌هایی در خصوص ارتقا سرویس PAB پاسخ داد.

ارتقا سرویس PAB

در این ویدیو، علاوه بر توضیحات مربوط به تور آفریقا، هاسکینسون به نگرانی‌ها و FUD (ترس، عدم اطمینان و تردید) زیادی که روزهای گذشته در فضای توییتر در رابطه با PAB، ارتقا بعدی کاردانو که به احتمال زیاد اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر انجام خواهد شد پرداخت.

PAB مخفف برنامه بک‌اند پلوتوس است؛ این برنامه یکی از ابزارهایی است که پس از اجرای هارد فورک آلونزو در ماه سپتامبر توسط این پلتفرم ارائه شد و توسعه‌دهندگان را در استفاده از قراردادهای هوشمند یاری می‌کند.

بر اساس توضیحات تیم توسعه کاردانو، PAB یک سرویس برون زنجیره‌ای و بک‌اند برای رسیدگی به الزامات و مدیریت در طول چرخه آن است. این سرویس خدماتی شامل ارتباط با کلاینت‌های خارجی (مانند فرانت‌اند کیف پول‌ها) را ارائه می‌دهد و علاوه بر آن، واسطی بین برنامه‌های پلوتوس، نودها، بک‌اند کیف‌ها و کاربران نهایی است.

توضیحات چارلز هاسکینسون در خصوص به‌روزرسانی PAB کاردانو

هاسکینسون این نگرانی‌ها به‌ویژه نگرانی‌های مربوط به مقیاس‌پذیری و تعداد تراکنش بر ثانیه (TPS) آنها را طبیعی خواند. به گفته وی، کاردانو همچنان در حال تکامل بوده و توسعه‌دهندگان در حال یادگیری هستند و هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری باقی‌مانده است. با این حال، وی اکوسیستم کاردانو را قوی و ایمن توصیف کرد و اظهار داشت تاکنون چنین حجمی از تقاضا وجود نداشته است. علاوه بر این، هاسکینسون اعلام کرد که محصولات تجاری بسیاری در حال آماده‌سازی در بستر شبکه کاردانو هستند و خطاب به جامعه خاطرنشان کرد که طی سه تا نه ماه آینده فناوری‌های بسیاری جدیدی بر روی این بلاکچین عرضه خواهد شد.

همچنین روز شنبه، ۱۶ اکتبر خالق کاردانو در رویداد CiTi (ابتکارات و نوآوری‌های کیپ) در مرکز نوآوری کیپ‌تاون سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی از سفر طولانی دور آفریقای خود به عنوان «تور پان آفریقا» یاد کرد. هاسکینسون این نام را از جنبش پان آفریقا که یک جنبش فکری جهانی با هدف همبستگی افراد آفریقایی‌تبار است به امانت گرفته است. سفر او که از کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی آغاز شده و به سمت شمال و مناطقی چون زنزیبار، کنیا و اتیوپی ادامه می‌یابد و در نهایت به مصر ختم خواهد شد.

هاسکینسون اظهار داشت که با سه مسئول ایالتی دیدار خواهد کرد و جلسه‌های دیگری نیز در دستور کار خود دارد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا