اخبار بیت کوین

اصلاح قیمت بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۱۰٪ کاهش یافت و به حوالی ۶۵٬۸۴۸ دلاری رسید. اگرچه قیمت اکنون دوباره به کانال ۶۸٬۰۰۰ دلاری بازگشته است، برخی از تحلیلگران نسبت به تداوم اصلاح قیمت هشدار داده‌اند.

تاریخ هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴

به گزارش میهن بلاکچین و همانطور که گزارش دادیم، مواردی از جمله انتشار داده‌های تورمی آمریکا و کاهش جریان ورودی به صندوق‌هایETF  اسپات بیت کوین را می‌توان دلیل ریزش امروز خطاب کرد.

به گفته تحلیلگران، اصلاح بیشتر قیمت در وضعیت کنونی محتمل است، با این حال، این اصلاح بر روند صعودی بیت کوین در این بولران تاثیری نخواهد گذاشت.

قیمت بیت کوین تا کجا اصلاح خواهد شد؟

فعالان قدیمی بازار کریپتو معتقدند بیت کوین همچنان به مسیر کلاسیک خود برای رکوردشکنی و رسیدن به اوج جدید ادامه خواهد داد. علیرغم افزایش نوسانات و ریزش شدید قیمت، تحلیلگران می‌گویند روند صعودی فعلی بیت کوین کاملا دست نخورده باقی مانده و جایی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال، ممکن است قیمت بیت کوین در روزهای آتی باز هم به اصلاح شدن ادامه دهد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

تحلیلگری با نام مستعار بگز (Bags) با اشاره به ریزش نزدیک به ۴۰٪ قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ‌های قبلی، معتقد است اصلاح شدیدتری در انتظار بازار است:

در این روند اصلاحی، اگر قیمت بیت کوین از اوج ۷۳٬۵۰۰ دلاری خود ۳۸٪ کاهش یابد می‌تواند به ۴۵٬۵۰۰ دلار برسد.

در حالی که بسیاری معتقدند تقاضای بالای ETFهای اسپات از ریزش بیشتر قیمت در چرخه فعلی جلوگیری خواهد کرد، بگز می‌گوید تمام بازارهای صعودی قبلی، کاتالیزور مخصوص به خود را داشته‌اند اما همه آنها با اصلاح قیمت همراه شده‌اند.

توییت بگز
منبع: X

علی مارتینز (Ali Martinez)، دیگر تحلیلگر بازار با اشاره به داده‌های وب‌سایت IntotheBlock معتقد است حمایت قوی بین ۶۴٬۷۵۰ تا ۶۶٬۷۰۰ دلار وجود دارد. با این حال، وی پیش‌بینی می‌کند در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت تا محدوده ۶۰٬۷۶۰ تا ۶۲٬۷۹۰ دلاری کاهش یابد.

سطوح حمایتی و مقاومتی بیت کوین - منبع: Ali Martinez/X
سطوح حمایتی و مقاومتی بیت کوین – منبع: Ali Martinez/X

در سمت مقابل، مقاومت قابل توجهی در محدوده ۷۰٬۱۸۰-۷۱٬۳۴۰ دلاری وجود دارد که می‌تواند از صعود بیشتر قیمت جلوگیری کند.

بیت کوین به منطقه خطر نزدیک می‌شود

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مشهور بازار معتقد است علیرغم رکوردشکنی قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ که اتفاقی نادر محسوب می‌شود، این ارز همچنان روند صعودی کلاسیک خود در بولران‌های قبلی را دنبال خواهد کرد.

وی در توییتی با مقایسه چرخه فعلی با رفتار بیت کوین در سال ۲۰۲۰ نوشت:

از نظر تکنیکال بیت کوین هنوز در مرحله «رالی پیش از هاوینگ» است اما در آستانه گذار از این مرحله به مرحله «اصلاح پیش از هاوینگ» (دایره آبی رنگ) قرار دارد.

مقایسه رالی فعلی با چرخه قبلی بیت کوین - منبع: Rekt Capital/X
مقایسه رالی فعلی با چرخه قبلی بیت کوین – منبع: Rekt Capital/X

وی همچنین در توییت دیگری از ورود بیت کوین به منطقه خطر در ۴ روز آتی خبر داد و گفت:

از نظر تاریخی، اصلاح پیش از هاوینگ معمولا ۱۴-۲۸ روز قبل از این رویداد اتفاق افتاده است. در سال ۲۰۲۰ این اصلاح ۲۰٪ بود و در سال ۲۰۱۶ قیمت ۴۰٪ اصلاح شد. در حال حاضر بیت کوین ۳۲ روز تا هاوینگ بعدی فاصله دارد و این هفته ۱۱٪ اصلاح شده است.

این تحلیلگر در توییت دیگری نوشته است:

اصلاح قیمت بیت کوین تا زمانی طول می‌کشد که شما فکر کنید بازار صعودی تمام شده است. پس از آن دوباره روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.

منبع
CointelegraphCoingape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا