اخبار بیت کوین

برای اینکه نهنگ بیت کوین باشید به چه مقدار کوین نیاز دارید؟

آیا قصد دارید نهنگ بیت کوین باشید؟ مقدار بیت کوینی که در حال حاضر نیاز دارید تا بتوانید در بازار تاثیر بگذارید بسیار کمتر از مقداری است که در آینده نیاز خواهید داشت.

یک نهنگ بیت کوین ۱ میلیارد دلار (۹۴,۵۰۴ بیت کوین) انتقال داد

یک نهنگ بیت کوین ۱۰ روز پیش بیت کوین هایی به ارزش ۱ میلیارد دلار را تنها طی یک تراکنش انتقال داد.

این مقدار بیت کوین از بزرگترین آدرس کیف پولی که متعلق به صرافی نمی باشد انتقال یافته است و موجی از حدس و گمان را مطرح کرده است که ممکن است مربوط به ذخیره سازی بکت تا کاهش قیمت بزرگ بیت کوین باشد.

دلیل این کار هر چه که باشد باید قبول کنیم که انتقال این حجم از بیت کوین تنها توسط یک تراکنش بسیار شگفت انگیز و البته ترسناک است.

نهنگ های بیت کوین قدرت آن را دارند تا بازار را به حرکت در بیاورند و دستکاری کنند. براساس تحقیق جدیدی که توسط Diar صورت گرفت، سال ئیش همین موقع بیش از ۵۵ درصد حجم در گردش بیت کوین تنها توسط ۱ درصد از کل نهنگ های بیت کوین کنترل می شد.

این موضوع بدان معنا است که تعداد افراد کمی بر نوسان های قیمت بیت کوین تاثیرگذار می‌باشند.
اما همانطور که قبلاً یکی از کاربران سایت ردیت خاطرنشان کرده است، تعداد بیت کوین مورد نیاز برای تبدیل شدن به نهنگ در زمان های مختلف بسیار متفاوت می‌باشد.

چه مقدار بیت کوین باعث می شود به نهنگ تبدیل شوید؟

یکی از کاربران ردیت نوشت:

۱۰ سال قبل اگر ۱۰ هزار بیت کوین داشتید نهنگ نبودید. صرفا می‌توانستید پیتزا سفارش دهید. اما امروزه معتقدم که داشتن هزار بیت کوین یا حتی کمتر می‌تواند شما را به نهنگ تبدیل کند. آیا در آینده داشتن ۱۰۰ بیت کوین افراد را به نهنگ تبدیل خواهد کرد؟ ۱۰ بیت کوین چطور؟ یا حتی فقط یک بیت کوین؟

این مورد قطعا سوال جالبی است که چندین پاسخ را به همراه دارد.

بعضی از افراد معتقدند که در آینده برای آنکه به نهنگ تبدیل شویم فقط کافی است ۰.۲۸ بیت کوین داشته باشیم. سایر افراد با این نظر مخالفند و می‌گویند که تقریبا همین مقدار امروزی باید بیت کوین داشته باشیم.

چرا؟ چون قابلیت به نوسان درآوردن بازار هیچ ارتباطی با ارزش دلاری بیت کوین ندارد، بلکه به درصد موجودی شما بستگی دارد.

هرچند به عقیده بعضی از افراد این مورد آنچنان مهم نیست. این افراد اذعان می‌کنند که قابلیت تحت تاثیر قرار دادن بازار هیچ ارتباطی با مقدار دارایی بیت کوین شما ندارد، بلکه به مقدار نقدینگی موجود در بازار بستگی دارد.

این موضوع بدان معنا است که هرچه افراد بیشتری بیت کوین در اختیار داشته باشند، نقدینگی کمتری وجود خواهد داشت و مقادیر کم بیت کوین نیز می‌تواند تاثیرگذار باشند.

عدم اظهارنظر جامعه

به نظر می‌رسد که جامعه بیت کوین پاسخ مشخصی به سوال این کاربر در خصوص این موضوع ندارد که در آینده چه مقدار بیت کوین باعث تبدیل شدن کاربران به نهنگ می‌شود.

این بحث بدون نتیجه باقی مانده است به طوری که سایر افراد خاطر نشان می‌کنند که اگرچه انتقال ۱۰ هزار بیت کوین در بازار نوسان شدیدی ایجاد می‌کند، اما پس از آن دیگر نهنگ نخواهید بود.

به علا‌وه، اگرچه ممکن است در آینده یک بیت کوین بسیار ارزشمند باشد، اما هرگز قدرت این را نخواهد داشت که بازار را تغییر دهد زیرا یک کوین از ۲۱ میلیون کوین موجود عدد بسیار اندکی است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا