اخبار خارجی

چگونه یک معامله گر با کاهش قیمت بیت کوین ۱۱ میلیون دلار از دست داد؟

یکی از تریدرها یا همان معامله گر در تاریخ ۱۲ مارس که قیمت بیت کوین تا ۵۰ درصد کاهش یافت، ۱۲۲۰ کوین خود را از دست داد. با تشدید روند نزولی بازار ارز دیجیتال، نقدینگی های چندین میلیون دلاری بار دیگر ممکن است رخ دهند.

از دست رفتن ۱۲۲۰ بیت کوین کمتر از ۲۴ ساعت

هفته گذشته قیمت بیت کوین در بیتمکس دقایقی به ۳۶۰۰ دلار کاهش یافت و باعث نقدینگی بیش از ۱.۲ میلیارد دلار در قراردادهای خرید استقراضی شد.

اصلاحیه قیمت بیت کوین هنگامی تشدید یافت که قیمت این ارز دیجیتال با کاهش ۳۵ درصدی از ۷۹۰۰ دلار به کانال ۵۰۰۰ دلار رسید. کاهش اولیه قیمت منجر به این شد که تعداد بسیار زیادی قرارداد خرید استقراضی نقد شوند یا از لوریج خارج شوند و این موضوع باعث شد که موتور نقدینگی بیتمکس، ده ها میلیون دلار بیت کوین بفروشد.

اغلب اوقات، حساب های بزرگ در بیتمکس و سایر صرافی های ارز دیجیتال با لوریج کم معامله می‌کنند و این موضوع، احتمال نقدینگی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

هنگامی که قیمت بیت کوین ۳۰ الی ۴۰ درصد کاهش یافت، حتی حساب هایی با لوریج کم در محدوده ۳ الی ۵ برابری نیز در برابر نقدینگی آسیب پذیر شدند.

این شرایط باعث شد حساب های دارای بیش از ۱۰ میلیون دلار موجودی به تدریج نقد شوند و سطح بیشتری از فشار فروش را به بیت کوین اضافه کنند.

طبق گفته های یکی از معامله گرهای ارز دیجیتال به اسم I am Nomad، یکی از کاربران بیتمکس ۱۲۲۰ بیت کوین به ارزش ۱۱ میلیون دلار بر اساس قیمت قبل از کاهش ۵۰ درصدی را از دست داد.

اگرچه قیمت بیت کوین از ۳۶۰۰ دلار بازیابی شد، اما نتوانست طی دو روز گذشته به ۶۰۰۰ دلار برسد و در بازه زمانی کوتاه، الگوی دو قله ایجاد کرد.

عدم حفظ قیمت ۶۰۰۰ دلار که سطح مقاومتی بسیار ضعیف تری نسبت به کف قیمت سال گذشته یعنی ۶۴۰۰ دلار است، اما نشان می‌دهد که تقاضای کافی از جانب خریداران وجود ندارد و قیمت بیت کوین به کانال ۴۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد.

در کوتاه مدت، به دلیل فروش عمده عجولانه دارایی های پرریسک در بازار مالی جهانی، انتظار می‌رود تقاضای سازمانی برای بیت کوین وجود نداشته باشد.

چه چیزی در انتظار بیت کوین است؟

علیرغم اقدام فدرال رزرو در خصوص کاهش نرخ بهره به صفر درصد، میانگین صنعتی داو جونز بیش از ۱۰۰۰ واحد کاهش یافت.

با در نظر گرفتن ارتباط بیت کوین با بازار بورس آمریکا از اوایل ماه مارس، تضعیف شدن بازار کالاها احتمالا فشار فروش بیشتری بر کل بازار ارز دیجیتال وارد می‌کند.

تایلر وینکلووس موسس و مدیرعامل صرافی بزرگ ارز دیجیتال جمینای گفته است که بیت کوین در زمان شیوع ویروس کرونا یک دارایی امن نیست و در کوتاه مدت، انتظار نمی‌رود که واکنش مثبتی به تشدید ترس ناشی از شیوع ویروس کرونا داشته باشد.

وی بیان کرد:

بیت کوین در خصوص شیوع اخیر یک دارایی امن نمی‌باشد، بلکه در مقابل ارز سنتی یک دارایی امن است. کاهش ناگهانی تقاضا در اقتصاد جهانی بر تمام دارایی ها حتی طلا نیز در کوتاه مدت تاثیرگذار خواهد بود.

 

منبع
ccn

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا