طریقه استفاده از کلید خصوصی برای اثبات مالکیت حساب بیت کوین

با خواندن این مقاله، شما به راحتی می توانید با استفاده از کلید خصوصی خود، هر متنی را امضا کنید. این روش برای اثبات مالکیت کیف پول دیجیتال کاربرد دارد.

قبل از هر چیز باید تاکید کنیم که استفاده از این روش وابسته به کلید خصوصی شماست، پس بایستی فرآیند آن را در زمانی انجام دهید که به اینترنت متصل نیستید. این کار باعث می شود که با خیالی راحت تر این فرآیند را انجام دهید. البته سایت هایی هستند که به صورت آنلاین این فرآیند را برای شما انجام می دهند ولی استفاده از آن ها به دلایل امنیتی توصیه نمی شود.

شما می توانید یکی از ابزارهای ساخته شده برای این فرآیند را از طریق لینک زیر دانلود کنید و بعد از دانلود اتصال خود را به اینترنت قطع کرده و فایل index.html را با مرورگر خود باز کنید.

بعد از وارد شدن به این لینک شما می توانید گزینه Clone or download را انتخاب کرده و از طریق Download as ZIP فایل را دانلود کنید. بعد از دانلود اتصال خود را به اینترنت قطع و فایل را از حالت ZIP خارج کرده و آن را اجرا کنید.

برنامه تولید کننده امضای دیجیتال بیت کوین

با اجرا کردن فایل index.html از طریق مرورگر با صفحه زیر مواجه می شوید. همانطور که مشاهده می کنید این فایل در داخل کامپیوتر به صورت Local اجرا شده است.

ابزار بیت کوین

در این صفحه در تب بالا گزینه sign را انتخاب کنید. در این صورت شما به صفحه زیر وارد خواهید شد. در این صفحه می توانید پیام خود را با استفاده از کلید خصوصی خود امضا کنید. فقط کافی است که در فیلد اول کلید خصوصی، در فیلد سوم عبارت مورد نظر را وارد کرده و بر روی گزینه sign message کلیک کنید. در این صورت قسمت signed message امضای شما را نشان می دهد و می توانید آن را در اختیار بقیه قرار دهید تا ثابت کنید مالک آدرس بیت کوین هستید.

امضای دیجیتال بیت کوین

برای اینکه از صحت این امضا مطلع شوید می توانید در بالای همین صفحه از تب verify استفاده کنید. با وارد شدن به این صفحه، فقط کافی است متن امضا را به صورت کامل در آن جا وارد کنید و به شما اعلام می شود که این امضا معتبر است یا خیر.

تست امضای دیجیتال بیت کوین

اگر اطلاعات وارد شده، اشتباه باشد به شما اعلام خواهد شد که این امضای دیجیتالی معتبر نیست.

امضای دیجیتال بیت کوین تستاطلاعاتی که از این روش به دست آوردید را می توانید در سایت هایی که امضای دیجیتالی را تایید می کنند، وارد کنید و صحت این اطلاعات را چک کنید. دقت کنید که این اطلاعات در تمامی سایت ها و ابزارها خروجی یکسان دارد و این امکان وجود ندارد که خروجی یکی از آن ها عدم اعتبار امضای دیجیتالی باشد و خروجی دیگری اعتبار امضای دیجیتالی باشد.

سایت های بیت کوین و بلاک اکسپلورر این ویژگی را دارا هستند و می توانید اعتبار امضای دیجیتالی را در آن ها بررسی کنید.


54321
امتیاز 5 از 2 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین