متوسط مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ چگونه در تراکنش‌ها‌ی بیت کوین حریم خصوصی را حفظ کنیم؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته، آنتونی درباره اهمیت حفظ حریم خصوصی در تراکنش‌های بیت کوین صحبت می‌کند.

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، توضیح می‌دهد که حفظ حریم افراد در تراکنش‌های مالی به اندازه‌ی حق آنها در تسلط بر دارایی‌هایشان حائز اهمیت است.

حفظ حریم خصوصی یکی از دغدغه‌های مهمی است که امور مالی غیرمتمرکز سعی در برقرار کردن آن دارد. تراکنش‌های بیت کوین که خود اولین نوع از امور مالی غیرمتمرکز به شمار می‌روند، نیز از این قضیه مستثنی نیستند. همانطور که برای ما مهم است بر دارایی‌های خود اشراف داشته باشیم و بتوانیم در هر لحظه و برای هر منظوری از آنها استفاده کنیم، این حق را هم داریم که برای انجام این تراکنش‌ها، ناشناس باقی بمانیم.

آنتونی در این ویدیو، روش‌های حفظ حریم خصوصی در تراکنش‌های بیت کوین و حتی تمام ارزهای دیجیتال دیگر را، به پله‌ای تشبیه می‌کند که در هر گام، می‌توان این قدم مثبتی در این جهت برداشت. او این مسیر را به چند مرحله تقسیم می‌کند.

مرحله اول، چگونگی به دست آوردن ارز دیجیتال BTC و حفظ حریم خصوصی در آن است. خرید و یا هرنوع دیگری از بدست آوردن بیت کوین، بسته به صرافی، شخص، دولت‌ها و حتی منطقه جغرافیایی شما مختلف است؛ بنابراین ناشناس ماندن در این مرحله قدم اول در این راه است.

بعد از به دست آوردن بیت کوین، نحوه استفاده از آن مهم است. آنتونی می‌گوید که نه فقط در تراکنش‌های بیت کوین، بلکه در تراکنش‌های سایرارزهای دیجیتال، هرگز از یک آدرس دو بار استفاده نکنید. چرا برای هر تراکنش باید از چندین آدرس استفاده کنیم؟  برای مطالعه بیشتر می‌توانید مقاله زیر را بخوانید.

آنتونی در ادامه به بررسی نکات امنیتی دیگری می‌پردازد که خارج از نحوه تراکنش‌های بیت کوین اتفاق می‌افتد. یکی از نکات برجسته این ویدئو، استفاده از سایت‌های معتبر و بررسی صحت آدرس دامنه سایت و نشان SSL آن است. این نکات امنیتی در حفظ حریم خصوصی شما در انجام تراکنش‌ها کمک می‌کند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا