هر هفته با آنتونی

هر هفته با آنتونی؛ چرا برای هر تراکنش باید از چندین آدرس استفاده کنیم؟

در مقاله های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم تا دانش و آگاهی افراد را در مورد بیت کوین و حوزه ارزهای دیجیتال بالا ببریم. این هفته ویدئویی در ارتباط با دلیل استفاده از چندین آدرس در یک تراکنش (Transaction) در نظر گرفته شده است.

 

کاربران عادی و افراد حرفه‌ای زیادی که در حوزه ارزهای دیجیتال به فعالیت می‌پردازند، با آنتونی در ارتباط هستند و سوالات مهمی را با او مطرح می‌کنند. او که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، با دقت به این سوالات پاسخ می‌دهد و اطلاعات مفیدی در اختیار کابران سرتاسر جهان قرار می‌دهد.

دلیل استفاده از چندین آدرس در هر تراکنش

یکی از کاربران از آنتونی می‌پرسد: چرا یک نفر باید بخواهد از چندین آدرس استفاده کند؟

آنتونی در پاسخ می‌گوید: دلیل استفاده از چندین آدرس، امنیت بیشتر است.

اگر شما تنها از یک آدرس استفاده کنید، تمام تراکنش های ارسالی و دریافتی شما در بلاک چین دیده می‌شوند؛ و اگر به طور مداوم از همان آدرس خاص استفاده کنید، تمام تراکنش ها از همان آدرس مشخص تولید می‌شوند. چون:

شما مالک آدرس هستید؛ پس شما تراکنش‌ها را انجام می‌دهید

خطر استفاده از یک آدرس

اگر شما به یک شرکت یا سازمان تراکنش انجام دهید، آنها احتمالا می‌دانند که شما چه کسی هستید و کجا زندگی می‌کنید.

مثلا شما با بیت کوین یک کالا از یک شرکت خریداری می‌کنید و آن را درب منزل تحویل می‌گیرید. پس این شرکت می‌داند که شما کجا زندگی می‌کنید؛ چون در قسمت مربوطه، اسم و نشانی خود را ثبت کرده‌اید.

یا یک مثال دیگر، شما از یک صرافی ارز دیجیتال خریده‌اید و زمان ثبت نام و احراز هویت، مشخصات کامل خود را وارد کرده‌اید. حالا این صرافی می‌داند آدرسی که برای تراکنش استفاده کرده‌اید، متعلق به شماست. حالا اتفاقی که می‌افتد این است:

هر شرکت دیگری که از اطلاعات این شرکت یا صرافی یا سازمان تغذیه (Feed) می‌کند، اگر بداند که این آدرس متعلق به شماست، پس می‌داند که تمامی تراکنش هایی که از این آدرس خارج یا به آن وارد شده است، تراکنش‌های شماست. پس می‌تواند با استفاده از همین روش همبستگی آماری، آدرس‌های دیگر (که به آنها تراکنش انجام داده‌اید یا آنها به شما تراکنش انجام داده‌اند) را نیز پیدا کند.

مزیت استفاده از چندین آدرس برای هر تراکنش

اگر شما از چندین آدرس در هر تراکنش استفاده کنید، ممکن است فقط یکی از آنها که مربوط به شماست پیدا شود؛ چون شناسایی تمام آدرس‌های شما کار بسیار سختی است.

این کار بستگی به امکانات امنیتی کیف پول شما دارد که تا چه حد امنیت و ناشناس بودن شما را تامین می‌کند.

استفاده از چندین آدرس برای هر تراکنش، شما را حداقل در برابر یک شخص که فقط روی اطلاعات بلاک چین کلیک می‌کند و آدرس‌های مختلف را نگاه می‌کند، محافظت می‌کند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا