متوسط آموزشیکیف پول

آموزش بازیابی رمز ارز ارسال شده به شبکه اشتباه + ویدیو

یکی از اشتباه‌های رایج در زمان ارسال یک ارز دیجیتال انتخاب اشتباه شبکه‌هاست. این اشتباه عموما در زمان ارسال تراکنش بین شبکه اتریوم و بایننس اسمارت چین اتفاق می‌افتد؛ برای مثال ارز تتر Bep-20 که به آدرس اتریوم کیف پول ارسال شود، اصطلاحا ارز گم شده و باید آن را بازیابی کرد. ما در این مقاله در قالب ویدیو، نحوه بازگرداندن ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه اشتباه را آموزش خواهیم داد.

روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه اشتباه

در زمان ارسال تراکنش و انتقال رمز ارزها باید شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنیم؛ این انتقال باید در یک شبکه انجام شود. برای مثال زمانی که قصد داریم ارزی که روی شبکه اتریوم یا ERC-20 است را انتقال دهیم باید آدرسی که در بخش گیرنده وارد می‌کنیم نیز آدرس آن توکن در شبکه اتریوم باشد. به همین شکل اگر ارزی که روی شبکه بایننس اسمارت چین یا Bep-20 است را منتقل کنیم باید آدرسی که در بخش گیرنده وارد می‌کنیم نیز آدرس آن توکن در شبکه BSC باشد. زمانی که به این نکته توجه نکنیم و شبکه‌ها را متفاوت انتخاب کنیم، ارز دیجیتال ما به کیف پول مقصد انتقال نخواهد یافت و برای آن دو سرنوشت مختلف رقم خواهد خورد:

  • ارز دیجیتال ما برای همیشه نابود شده و قابل بازیابی نیست
  • ارز دیجیتال ما در شرایطی خاص قابل بازیابی بوده و می‌توان آن را به کیف پول خود بازگردانیم

در ویدیو زیر تمامی حالت‌هایی که در زمان اشتباه وارد کردن شبکه در ارسال تراکنش اتفاق خواهد افتاد را معرفی کرده و روش بازیابی و بازگرداندن آن را آموزش خواهیم داد.

نکات مهم اشاره شده در ویدیو به شرح زیر است:

  • در زمان ارسال اشتباه تراکنش، اگر دو شبکه بلاک چین باهم سازگار باشند، امکان بازیابی و بازگرداندن ارز دیجیتال ما وجود دارد. شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین و پالیگان شبکه‌های سازگار باهم بوده که می‌توان در صورت وقوع اشتباه، ارز دیجیتال را به کیف پول بازگرداند.
  • ارسال تراکنش بین شبکه‌های ترون و اتریوم، ترون و بایننس اسمارت چین و برعکس وجود ندارد. در زمان ارسال تراکنش و انتخاب شبکه‌های اشتباه، ارز دیجیتال از شبکه مبدا خارج نخواهد شد. در تراکنش‌های عادی امکان انتقال دارایی‌ دیجیتال بین شبکه‌های مختلف وجود ندارد.

در این ویدیو برای استفاده از صرافی بایننس بدون نیاز به احراز هویت از اکانت بایننس کیف پول سیف پل استفاده شد که آموزش کار با آن را در مقاله زیر ارائه شده است:

سخن پایانی

ارسال ارز دیجیتال به شبکه اشتباه یکی از مسائل رایج در زمان انتقال ارزهای دیجیتال است؛ در بسیاری از مواقع این امکان وجود دارد تا با انجام راهکارهایی ساده، ارز منتقل شده در شبکه اشتباه را بازیابی کرد و آن را مجددا به کیف پول خود بازگرداند. ما در این مقاله، در قالب ویدیو، ابتدا در مورد فرمت آدرس‌های ارز دیجیتال در کیف پول‌ها صحبت کردیم و در ادامه انواع مختلف اشتباه‌هایی که در زمان ارسال یک ارز دیجیتال ممکن است انجام دهیم را معرفی کردیم و در انتها به صورت عملی راه حل آن را آموزش دادیم. اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، در بخش کامنت‌ها مشکل خود را مطرح کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

235 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا