اخبار بیت کوین

سطوح کلیدی قیمت بیت کوین کجاست؟ تحلیلگران پاسخ می‌دهند

هفته گذشته به دنبال انتشار اخبار مثبت در رابطه با تایید احتمالی نخستین صندوق قابل معامله بورسی اسپات بیت کوین (ETF)، قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین سطح چند ماه اخیر خود افزایش یافت. در حالی که به نظر می‌رسد مومنتوم بیت کوین طی روزهای اخیر کاهش یافته است، نشانه‌های مختلفی مبنی بر تداوم احتمالی روند صعودی وجود دارد.

به نقل از بیت کوینیست، در حال حاضر روند احتمالی بیت کوین در روزهای آتی ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به بازار کریپتو را مشغول کرده است. در همین راستا، تیم تحلیلی پلتفرم اینتودبلاک (IntoTheBlock) پیش‌بینی خود در رابطه با عملکرد قیمت بیت کوین در روزهای آتی را منتشر و برخی از اهداف قیمتی مهم را مشخص کرده است.

اگر قیمت بالاتر از ۳۵٬۰۰۰ دلار بسته شود، ممکن است این اتفاق بیفتد

به گفته تحلیلگران اینتودبلاک، با توجه به فعالیت اخیر سرمایه‌گذاران و داده‌های آنچین می‌توان اهداف قیمتی آتی بیت کوین را مشخص کرد.

در حال حاضر، بالاترین قیمت چند ماه اخیر یعنی ۳۵٬۰۰۰ دلار، مقاومت اصلی بعدی پیش روی بیت کوین است. در حالی که بیت کوین روز چهارشنبه برای مدت کوتاهی به ۳۵٬۰۰۰ دلار رسید، فعلا کندل قیمت بالاتر از این سطح بسته نشده و همچنان به عنوان سطح مقاومتی باقی مانده است.

بر اساس داده‌های آنچین، بیش از ۶۶۴٬۰۰۰ آدرس حدود ۳۴۰٬۰۰۰ واحد بیت کوین را با قیمت ۳۵٬۰۰۰ دلار خریداری کرده‌اند. تیم تحلیلی اینتودبلاک معتقد است در صورت عبور بیت کوین از این سطح، قیمت تا مقاومت کلیدی بعدی در حوالی ۳۹٬۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

توییت اینتودبلاک
منبع: X

در سمت دیگر اما اگر بیت کوین به روند نزولی ادامه دهد، ممکن است قیمت تا مرز ۳۰٬۰۰۰ دلار، محدوده‌ای که بیش از ۱.۵ میلیون آدرس حدود ۵۵۳٬۰۰۰ بیت کوین در آن خریداری کرده‌اند، کاهش یابد.

پس از یک هفته طوفانی، بیت کوین چند روز گذشته را نسبتا آرام بوده و بدون نوسان چندانی سپری کرده است. در زمان نگارش این مطلب، هر واحد بیت کوین در کانال ۳۴٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

در همین حال، مایکل ون دی پوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر مطرح کریپتو نیز معتقد است در صورت شکسته شدن مقاومت ۳۴٬۷۰۰ دلار، قیمت بیت کوین می‌تواند تا محدوده ۳۷٬۰۰۰ تا ۳۸٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

توییت ون دی پوپ
منبع: X

این تحلیلگر معتقد است در صورت اصلاح قیمت، بیت کوین می‌تواند در سطوح حمایتی ۳۲٬۶۰۰ و ۳۳٬۱۰۰ دلار با خرید سرمایه‌گذاران مواجه شود.

تحلیلگر دیگری با نام کریپتوتونی (CryptoTony) نیز معتقد است قیمت بیت کوین می‌تواند پیش از کاهش و تثبیت، تا ۳۶٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

علاقه سازمانی به بیت کوین همچنان در حال افزایش است

یکی از عوامل اصلی موثر در جهش اخیر در قیمت بیت کوین، افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به این ارز دیجیتال است. در حقیقت، افزایش قیمت بیت کوین عمیقا ریشه در تقاضای سازمانی رو به‌ رشد آن دارد.

به گفته تیم اینتودبلاک و بر اساس داده‌های آنچین، روز سه‌شنبه تعداد تراکنش‌های بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری بیت کوین از ۲۳٬۴۰۰ عدد فراتر رفته که بالاترین تعداد در سال ۲۰۲۳ است.

نمودار تعداد تراکنش‌های بزرگ بیت کوین
نمودار تعداد تراکنش‌های بزرگ بیت کوین – منبع: IntoTheBlock

به گفته این تیم تحلیلی، رشد اخیر تعداد تراکنش‌های بزرگ بیت کوین به دلیل اخبار مثبت در رابطه با ETF اسپات صورت گرفته است. پیش از این نیز در ماه ژوئن و همزمان با انتشار خبر ثبت درخواست بلک راک، تعداد این دسته از تراکنش‌ها با جهش قابل توجهی همراه شده بود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا