مقالات عمومی

آیا آدرس های خوانا برای بیت کوین بهتر نیست؟

تقریبا هر یک از معامله‌گران ارزهای رمزنگاری شده، اضطراب ارسال پول از یک آدرس کیف پول به آدرس دیگری را تجربه کرده‌اند. ابتدا آن رشته حروف و اعداد طولانی را کپی می‌کنید و بعد چند بار چک می‌کنید که اشتباها به با ارسال به یک آدرس دیگر، یک غریبه را بطور تصادفی خوشحال نکنید!

آدرس های بیت کوین در حال حاضر با چالشی رو به رو شده است که به دنبال راه حلی برای آن هستند: آدرس های خوانا

ایزابلا دل، بنیانگذار و مدیر اجرایی (Internet of Value (IOV اشاره کرد:

یکی از مشکلات اصلی استفاده از ارزهای رمزنگاری شده دشواری تراکنش‌های توکن‌های آن است، هنگامی که کاربران شروع به کار می‌کنند، پلتفرم های بلاک چین مشکل خاصی را در رابطه با آدرس های کیف پول ها حل نمی‌کنند.

ثبت آدرس برای بلاک چین های غیرمتمرکز به صورت جهانی

IOV یک اپلیکیشن سرویس نام گذاری بلاک چین به نام BNS را فراهم کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد که آدرس های عمومی خود را وارد کنند و یک آدرس خوانا برای خود ثبت کنند.

IOV پیشنهادهایی برای تغییر این آدرس ها دارد به عنوان مثال:

۲۸fh۱۷fvY۹Co۲kja۹fl۲۴DbFX۵۷j۸۰۳gw۵ به mihanblockchain*iov.value تغییر می‌یابد.

این آدرس ها بسیار آسان‌تر و کوتاه‌تر می‌باشند و مدیریت آن برای مردم عادی راحت‌تر است زیرا شبیه آدرس های ایمیل می‌باشند که در حال حاضر اکثرا با آن آشنایی دارند.

امکان ارتباط بین کیف پول‌های بلاک چین

IOV قصد دارد با حل مسائل مربوط به ارتباط بین کیف پول های بلاک چینی، استفاده و کاربرد ارزهای رمزنگاری شده را آسان‌تر کند.

برای ارتباط با اکوسیستم اکثر بلاک چین هایی که در حال حاضر وجود دارند، شما تنها می‌توانید با ارسال ارزهای رمزنگاری شده خود به اکسچنج های متمرکز، آنها را به کوین‌های دیگری تبدیل کنید و سپس به کیف پول جدیدی ارسال کنید که از آن کوین پشتیبانی می‌کند. این فرایند معمولا حداقل به سه تراکنش نیاز دارد و این به این معنی است که هزینه و زمان بیشتری صرف می‌شود و همچنین ریسک خطاهای انسانی بیشتر می‌شود.

تیم IOV قصد دارد با استفاده از مبادله‌ی بین زنجیره‌ای در بلاک چین‌های مختلف، جابه‌جایی دارایی‌ها را از یک بلاک چین به دیگری میسر کند. ایزابلا دل توضیح داد:

با مبادله‌ی بین زنجیره‌ای در بلاک چین‌های مختلف، ما در واقع تراکنش ها را درهر دو زنجیره داریم و در عین حال این تراکنش‌ها برای دو طرف قابل مشاهده هستند

در خلال فرایند مبادله توکن ها، اطلاعاتی نشان می‌شود که طرف دیگر هم می‌تواند آنها را مشاهده کند. در طول این فرایند، واسطه‌ها حذف می‌شوند و زنجیره ها حالت سپرده به خود می‌گیرند. بنابراین افرادی که ارزهای رمزنگاری شده دارند نیازی نیست دارایی های خود را در اختیار اکسچنج ها قرار بدهند و به آنها اعتماد کنند.

جمع بندی

IOV با این حرکت چشمگیر رتبه نخست را در رویداد TechCrunch’s Startup Battlefield Europe کسب کرد. این تیم قصد دارد با معرفی BNS و مبادله از طریق مبادله‌ی بین زنجیره‌ای در بلاک چین‌های مختلف، برای هزاران ارز رمزنگاری شده آینده‌ای بهتر و کاربردی‌تر ترسیم کند و مردم به راحتی بتوانند ارزهای رمزنگاری شده خود را تبدیل کنند. همانطور که در حال حاضر به راحتی می‌توانیم بین تب‌های مرورگر خود جا به جا شویم.

منبع
bitcoinist

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا