اخبار بلاکچین

۷.۴ میلیون دلار در حمله وام سریع به «هاندرد فایننس» به سرقت رفت

پروتکل وام‌دهی چند زنجیره‌ای هاندرِد فاینانس (Hundred Finance) که بر بستر آپتیمیزم – شبکه لایه ۲ اتریوم – فعالیت می‌کند، به دلیل یک نقص امنیتی دچار حمله وام سریع شد. این پروتکل در توییتی اعلام کرد که ۷.۴ میلیون دلار زیان متحمل شده است.

به گزارش کوین تلگراف، هاندرد فایننس در ۱۵ آپریل (۲۶ فروردین) سوء استفاده از این نقص امنیتی را اعلام کرد و گفت که با هکر تماس گرفته است و با تیم‌های امنیتی مختلف مشغول کار روی این نقص است. اگرچه پروتکل نحوه اجرای این حمله را فاش نکرد، به گفته شرکت امنیت بلاکچین ستریک (CertiK) این یک حمله از نوع حمله وام سریع (Flash Loan) بوده است.

توییت ستریک
منبع: توییتر

بنابر ارزیابی ستریک، مهاجم Hundred Finance با دستکاری نرخ مبادله توکن‌های ERC-20 و hTOKENS توانست با واریز اندک خود حجم بالایی توکن برداشت کند. ارزش دلاری توکن‌های به سرقت رفته توسط این هکر ۷.۴ میلیون دلار برآورد شده است.

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا