صرافی‌ های Huobi و OKEx خسارت وارد شده به تریدرها را جبران می‌کنند!

صرافی‌ های هیوبی و OKEx اعلام کرده اند که ضرر معامله کنندگانی که سرمایه خود را به دلیل نقص در سیستم طی سقوط دو هفته قبل بازار ارز دیجیتال از دست داده اند، جبران خواهند کرد.

جلب رضایت معامله کنندگان ناراضی توسط هیوبی

صرافی‌ های ارز دیجیتال برای ریزش بازار ارز دیجیتال در تاریخ ۱۲ مارس آماده نبودند و بعضی از این پلتفرم ها با مشکلات فنی موقتی مواجه شدند. صرافی‌های هیوبی و OKEx از صرافی هایی بودند که به دلیل ازدحام بیش از حد از کار افتادند و این موضوع باعث شد که بسیاری از معامله کنندگان ضررهای چشمگیری داشته باشند.
این دو صرافی چینی که دفتر اصلی آنها در کشورهای سنگاپور و مالت واقع است، تیم هایی را برای پردازش شکایت مشتریان و جبران ضررهای آنها تشکیل دادند.
در تاریخ ۲۳ مارس، چند تن روبروی دفتر صرافی هیوبی جمع شدند و این شرکت را متهم به نادیده گرفتن حق خود متهم کردند. هرچند سخنگوی هیوبی به رسانه ها گفت کن بعضی از این افراد حتی از مشتریان صرافی هیوبی نبوده اند و سایر افراد نیز طی سقوط بازار در تاریخ ۱۲ مارس هیچ اقدام و فعالیتی نداشته اند.
در عین حال، چهار نفر از آنها از کاربران هیوبی بودند و می‌توانند اثبات کنند که در آن تاریخ در صدد انجام تراکنش بوده اند.
شرکت هیوبی در این خصوص گفت ما یک شخص را مختص به انجام و ساماندهی این امر اختصاص داده ایم.
هیوبی بیان کرد که بسیاری از پلتفرم ها طی سقوط بازار از دسترس خارج شدند. سخنگوی این صرافی گفت:

پس از تاییدهای های مکرر توسط تیم هیوبی طی این دوره، سیستم معاملات هیوبی با ثبات باقی مانده است. اگرچه موتور محرکه این سیستم مسئول تاخیرهای مشخصی بوده، اما بر فعالیت های عادی تاثیرگذار نبوده است.

با این حال، صرافی هیوبی تیم ویژه ای برای پردازش و رسیدگی به تمام شکایات تشکیل داده است. تمام کاربرانی که به دلیل وجود مشکلات در سیستم، سرمایه خود را از دست داده اند می‌توانند شکایت خود را به [email protected] اعلام کنند.

رسیدگی صرافی OKEx به شکایت کاربران

صرافی OKEx نیز در تاریخ ۱۲ مارس با مشکلاتی مواجه شد. هرچند این صرافی بلافاصله سیستم خود را اصلاح و تعمیر کرد و فعالیت های خود را از سرگرفت.
این شرکت گفت که به بررسی دلایل اصلی پرداخته و اطمینان حاصل کرده است که چنین اتفاقاتی دیگر هرگز رخ نخواهد داد.
هرچند ضرر تمام کاربرانی که به دلیل نقص در سیستم، تراکنش های آنها با قراردادهای دائمی انجام نشد جبران خواهد شد. صرافی OKEx گفت که تیم پشتیبانی و رسیدگی به امور مشتریان از مدتی قبل با مشتریانی که در آن روز به انجام معاملات پرداخته اند در تماس است. این شرکت بیان کرد:

در حال حاضر با اکثر کاربران ارتباط برقرار کرده ایم و به راهکار رضایت بخش دوجانبه ای دست یافته ایم.

اگرچه سیستم های معاملاتی باید انعطاف پذیر و مقاوم باشند، اما نباید صرافی‌های ارز دیجیتال را برای اتفاقات اخیر مقصر دانست. پلتفرم های بازار بورس نظیر Robinhood و حتی بازار بورس نیویورک نیز با اختلالات کوتاه مدتی مواجه بوده اند.


منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر