اخبار عمومی

ویتالیک بوترین و DAICO، مدل جدیدی از ICO

بنیانگذار اتریوم، مدل جدیدی از ICO به نام DAICO را معرفی می‌کند که ادعا دارد این نسخه می‌تواند عملکرد این سیستم را بهبود بخشد و قدم بزرگی در این تکنولوژی بردارد.

DAICO 

همانطور که کریپتوکارنسی ها روند رو به رشدی دارند و در حال حاضر حدود ۱۴۶۵ ارز رمزنگاری شده در چرخه وجود دارد، بازار رقابت نیز افزایش پیدا می‌کند و رقبا برای باقی ماندن در بازار تلاش زیادی می‌کنند. کوین‌هایی که برای پلتفرم پروژه‌های کمپانی‌ها طراحی می‌شوند ( ICO) نیز در این بین درحال توسعه و گسترش خود هستند.

در سال ۲۰۱۷ در مجموع ۶ میلیارد دلار به بازار ICO اختصاص داده شد و در مجموع ۸۹۵ پلتفرم ارائه شد. در همین چند هفته اول از سال ۲۰۱۸ نیز ۸۷۴.۸ میلیون دلار به با این بازار افزوده شده است.

با اینکه چین تصمیم بر ممنوعیت استفاده از ICO و فعالیت‌های جعلی در بازار را گرفته است اما انگیزه برای تکامل و بهبود این پلتفرم ها همچنان رو به افزایش است .

ویتالیک بوترین، برنامه نویس روسی کانادایی، که بنیانگذار اتریوم است، به دنبال ارائه یک روش دموکراتیک برای کنترل ICO بر اساس پلتفرم اتریوم، از طریق راه اندازی DAICO است.

DAICO، تمام خصوصیات اصلی ICO را داراست، در حالی که پروتکل DAO را نیز در بر می‌گیرد و به سرمایه گذاران اجازه کنترل بیشتری روی پروژه و مدیریت طول عمر آن می‌دهد.

بوترین معتقد است با ترکیب DAO و ICO، از حملات ۵۱ درصد و آسیب‌هایی مثل رشوه و دستکاری نتایج جلوگیری می‌شود.

تفاوت‌های ICO و DAICO

در حال حاضر، سرمایه گذاران و کمپانی های که با ICO  فعالیت می‌کنند برای بهبود مسائلی مانند: شرایط فروش توکن ها، ارائه زمانبندی مجوز فروش توکن ها به کاربران و در نهایت پیوستن توکن به چرخه کریپتوکارنسی در تلاش هستند.

هنگامی که دوره فروش توکن پایان می‌یابد، دو سیستم عامل از لحاظ فرآیند، با پلتفرم DAICO مرحله به مرحله پیاده می‌شود.

در ICO، در نهایت استفاده از وجوه در دست پروژه یا شرکت است. مديريت تمرکززدايي در اينجا ضعيف است، زيرا پروژه يا مبالغ شركت اساسا در دنياي غيرمتمركز، متمركز شده است.

در ICO ، می‌توان گفت در واقع تمام وجوهی که سرمایه گذاری می‌شود توسط کمپانی و به صورت متمرکز خرج می‌شود و هیچگونه نظارت و کنترلی روی آن وجود ندارد. مدیریت غیرمتمرکز سازی در ICO ضعیف است و در واقع می‌توان گفت برنامه ای متمرکز در دل شبکه ای غیرمتمرکز انجام می‌شود.

در تضاد ، DAICO از مکانیزمی با نام ” taps ” استفاده می‌کند که کنترل پروژه را بر عهده سرمایه گذار قرار می‌دهد. این به این معنی است که نهایتا این صاحبان توکن ها هستند که برای یک حساب رای گیری می‌کنند.

در فضاهای شرکتی رایج، همه تصمیمات به صورت متمرکز و توسط هیئت مدیره انجام می‌شود. خود مدیر عامل به صورت رای گیری توسط اعضای هیئت مدیره انتخاب می‌شود. شاید بتوان گفت این رای گیری غیرمتمرکز است، اما چون خود اعضا محدود هستند و قبلا توسط خود شرکت استخدام شده‌اند، به معنای غیرمتمرکز نخواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی خاص DAICO و استفاده از tap این است که از تقلب و این قبیل تخلفات جلوگیری می‌شود و امکان برگرداندن وجه به سرمایه داران وجود دارد.

بوترین اشاره می‌کند که استفاده از این سیستم به طور کلی از تخلفاتی که قبلا اتفاق می‌افتاد مانند هک شدن یا ارسال پول به حساب اشتباه جلوگیری می‌کند و این امر صرفا با پلتفرم DAICO  امکان پذیر است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا