رمزارز در ایران

مدیرعامل شرکت توانیر: به ازای معرفی هر ماینر غیرمجاز یک میلیون تومان پاداش بگیرید

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر از افزایش قابل توجه پاداش شناسایی و معرفی ماینرهای غیرمجاز ارز دیجیتال در کشور خبر داد. پیش از این سقف پاداش ۱۰ میلیون تومان بود اما اکنون تا سقف ۲۵ میلیون تومان برای معرفی مراکز غیرمجاز خصوصی و ۵۰ میلیون تومان برای معرفی ماینرهای غیرمجاز در مراکز دولتی و غیر دولتی استفاده‌کننده از بودجه عمومی افزایش یافته است. علاوه بر این، در ازای معرفی هرماینر غیرمجاز ۱ میلیون تومان پاداش داده می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

مدیرعامل شرکت توانیر ضمن هشدار به مراکز غیرمجاز رمزارز و استخراج‌کنندگان غیرقانونی خاطرنشان کرد اعطای پاداش به معرفی‌کنندگان این مراکز طی دو مرحله انجام خواهد شد و اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند در سایت توانیر در بخش ثبت گزارش رمزارز نسبت به اعلام موارد مشکوک غیرمجاز اقدام کنند.

وی با اشاره به افزایش ٢ برابری سقف پاداش کشف ماینر غیر مجاز در دوایر دولتی افزود:

مرحله نخست پاداش‌ها شامل اعطای یک میلیون تومان به ازای معرفی هر دستگاه ماینر غیرمجاز است که تا سقف ٢٥ میلیون تومان بابت معرفی مراکز غیرمجاز خصوصی و تا سقف ٥٠ میلیون تومان برای معرفی ماینرهای غیرمجاز در مراکز دولتی و غیردولتی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، در نظر گرفته شده و طی ١٥ روز کاری به عامل شناسایی کننده پرداخت می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت توانیر، بخش دوم پاداش‌ها متناسب با مدت و میزان استفاده غیرمجاز از انرژی برق در مراکز غیرمجاز رمزارز محاسبه می‌شود که بیش از یک سوم این بخش از پاداش‌ها طی مدت ۴۰ روز به عامل شناسایی‌کننده و الباقی مجریان و ضابطان قضایی ذی‌ربط پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد:

پیش از ابلاغ ویرایش جدید، سقف پاداش بابت معرفی مراکز غیر مجاز رمز ارز ١٠ میلیون تومان بود که فقط بر اساس مدت زمان و میزان انرژی مصرفی غیر مجاز محاسبه و پرداخت می‌شد و پاداش‌ها با ضریب ١.٥ درصد بهای هر کیلو وات ساعت برق مصرفی محاسبه می‌شد که هم اکنون این ضریب به ٣ درصد افزایش یافته و علاوه بر پاداش مربوط به تعداد ماینرهای کشف شده، پرداخت می‌شود.

رجبی مشهدی بر حفظ محرمانگی و هویت گزارش‌کنندکان مراکز غیرمجاز رمزارز تاکید کرد و گفت:

معرفی ماینرهای غیرمجاز علاوه بر جلوگیری از سو استفاده و هدر رفت انرژی از وارد آمدن آسیب به تجهیزات شبکه برق و لوازم برقی مشترکان جلوگیری می‌کند و نقش به سزایی در جلوگیری از خاموشی و تأمین برق مطمئن و پایدار مصرف کنندگان به ویژه در شرایط پرباری شبکه دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا