اخبار داخلی

چهارمين برنامه سراسری مبارزه با مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز آغاز شد!

دقايقی پيش و با حضور معاون وزير نيرو و همچنين مديرعامل توانير، دور چهارم اقدام فراگير در سطح همه شركت‌های توزيع برق، با هدف مقابله با مراكز غيرمجاز استخراج رمز ارز و تنظيم روشنايی‌های معابر در سراسر كشور آغاز شد.

محمدحسن متولي زاده مدیر عامل توانیر با بيان اين كه اين برنامه در قالب اقدامي فراگير در سراسر كشور آغاز خواهد شد گفت: اين برنامه با هدف تعديل و تنظيم روشنايي معابر و مقابله با مراكز غيرمجاز استخراج رمز ارز در دو روز متوالي اجرا خواهد شد.

متولي زاده در عين حال استفاده از كنتورهاي فهام و تنظيم ساعات‌هاي نجومي مدارات روشنايي و يك درميان كردن چراغ‌هاي روشنايي معابر را از ديگر محورهاي اين برنامه سراسري عنوان كرد و گفت: در كنار مقابله با دستگاه‌هاي رمز ارز غيرمجاز كه به نوعي تجاوز به حقوق مردم تلقي می‌شود، توسعه بكارگيري نرم افزار برق من در اخذ گزارش‌هاي مردمی نيز در دستور كار اين برنامه سراسری خواهد بود.

مديرعامل توانير همچنين با اشاره به پيش بيني‌های صورت گرفته در خصوص ورود  جبهه هوای سرد به كشور، تصريح كرد: صنعت برق با اين اقدام فراگير، برای هفته سرد پيش‌رو آماده می‌شود.
برپايه اين گزارش، اين برنامه سراسري از امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

چهارمین دوره مقابله با ماینرهای غیر مجاز

خاطرنشان می‌سازد كه پيش از اين صنعت برق در سطح شركت‌های توزيع سراسر كشور، با برگزاري سه برنامه سراسری، براي افزايش پايداری، تاب آوری و پيشگيری از بروز مشكلات در شبكه‌های توزيع اقدام كرده بود.
در اين برنامه سراسری، بيش از يك هزار اكيپ‌های عملياتی در قالب گروه‌های ۲ تا ۳ نفره اقدام به رفع مشكلات و بهينه سازی شبكه های توزيع با محورهای تنظيم شده می‌نمايند.

درهمين زمينه  همايون حائری معاون وزير نيرو در امور برق و انرژی گفت: حفظ آمادگی اكيپ های عملياتی و پرسنل بخش توزيع می‌تواند در افزايش سرعت عمل هنگام بروز بحران‌ها بسيار موثر باشد.
حائری به زمين‌لرزه شب گذشته اشاره كرد و افزود: آمادگی همكاران نشان داد كه سرعت عمل چقدر در افزايش پايداری و برقدار كردن مناطق آسيب ديده موثر باشد.

رخشانی مهر درزمينه فعاليت‌های صورت گرفته درهمين زمينه خاطرنشان كرد: در اين دوره‌ها با کشف مراكز استخراج رمز ارز، از مصرف ۴۰ مگاوات برق غيرمجاز جلوگيری شد.
وی درخصوص تعديل روشنايی معابر نيز گفت: با همكاری صورت گرفته يك ميليون و ۲۰۰ هزار لامپ پرمصرف از ميان ۹ مليون لامپ روشنايی معابر كشور تنظيم و يا جمع آوری شد كه با اين اقدام در حدود ۳۰۰ مگاوات در مصرف برق كشور صرفه جويی شد.

مدیر عامل شرکت توانیر با اشاره به آمادگی وزارت صمت برای ارائه مجوز و تسهیلات به متقاضیان استخراج رمز ارز افزود: تاکنون تعدادی از این مراکز قرارداد بسته و مجوز دریافت کردند و البته برخی نیز به قیمت متضرر شدن مردم همچنان بصورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند.

متولی‌زاده با بیان اینکه ما به سه روش میزان مصرف برق، بازرسی‌ها و اطلاع رسانی مردم مراکز غیرمجاز را شناسایی می‌کنیم گفت: با توجه به تعیین جریمه‌های سنگین و جمع آوری دستگاه‌های مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز درصورت کشف، بهتر است فعالان این صنعت که هنوز مجوز فعالیت ندارند، برای جلوگیری از این زیان نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه طبق سیاست‌های دولت، انرژی با یارانه به مشترکان ارائه می‌شود افزود: این بخش صنعتی به دلیل دستیابی به منابع ارزی و داشتن سود‌های کلان، طبق تصمیمات دولت یارانه‌ای برای انرژی دریافت نخواهند کرد.

منبع
توانیر

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا