اخبار بلاکچیناخبار خارجیاخبار عمومی

بنیانگذار سیلک رود ۱۱ توکن NFT خود را به مزایده می‌گذارد

راس اولبریکت، بنیان‌گذار بازار سیلک رود (Silk Road) در دارک وب، بار دیگر سروصدای زیادی به پا کرده است. وی اخیراً اعلام کرده که قرار است یک سری توکن غیرقابل‌معاوضه (NFT) را از تاریخ ۲ دسامبر به مزایده بگذارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، اولبریکت که از پذیرندگان اولیه بیت کوین محسوب می‌شود از طریق حساب توییتری یکی از طرفداران خود اعلام کرد که قصد دارد مجموعه Ross Ulbricht Genesis را در بازار Superare از ۲ تا ۸ دسامبر به مزایده بگذارد. این مجموعه شامل ۱۱ اثر هنری دست‌ساز از اولبریکت است که طرفداران او آنها را به شکل NFT درآورده‌اند.

این آثار هنری در مراحل مختلف زندگی اولبریکت از زمان کودکی تا دوران زندان او ساخته شده است. آثار زمان کودکی وی شخصیت‌های کتب کمیک و همچنین حیوانات را به تصویر کشیده، در حالی که در آثار جدیدتر، صحنه‌هایی از محاکمه دادگاه و احساسات درونی وی از زمان زندانی شدن ترسیم شده است.

درآمد حاصل از این مزایده برای تامین مالی صندوقی جهت حمایت از آزادی اولبریکت از زندان استفاده خواهد شد. علاوه بر این، بخشی از این درآمد برای راه‌اندازی صندوق خیریه‌ای با نام Art4Giving اختصاص داده می‌شود که به «تسکین درد و رنج زندانیان و خانواده‌هایشان» اختصاص دارد.

توکن NFT راس اولبریکت بنیانگذار بازار جاده ابریشم
توکن NFT راس اولبریکت به نام Ross Ulbricht’s Perspective

اولبریکت از اکتبر ۲۰۱۵ که به خاطر مدیریت بازار سیلک رود به دو حبس ابد در زندان فدرال محکوم شد، شخصیتی بحث‌برانگیز در فضای کریپتو بوده است. Silk road در فوریه سال ۲۰۱۱ در دارک وب آغاز به کار کرد و بستری را برای کاربران فراهم کرد تا به وسیله بیت کوین تقریباً هر چیزی ازجمله موارد غیرقانونی را خریداری نمایند.

اعلامیه اولبریکت برای فروش مجموعه NFT اش سروصدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرده است. با این حال، در کنار عده‌ای مخالف، بسیاری از وی حمایت کرده‌اند.

بنیان‌گذار bullbitcoin.com در توییتی خاطرنشان کرد اگرچه از اولبریکت حمایت می‌کند، این واقعیت که NFTSهای پانزی اکنون کاملاً عادی شده‌اند، عمیقاً نگران‌کننده است. سایر ماکسیمالیست‌های بیت کوین نیز از گفته‌های وی حمایت کردند. یکی از کاربران توییتر در این رابطه گفت:

من می‌توانم ایجاد بازارهای بین‌المللی مواد مخدر و سلاح را تحمل کنم اما NFTها چیزی هستند که خطی دور آنها می‌کشم.

کریپتو کوبین، مجری سرشناس UpOnly TV در حمایت از این موضوع خاطرنشان کرد اگرچه تعداد کمی از ماکسیمالیست‌های بیت کوین ممکن است مخالف انتشار NFTهای اولبریکت باشند، وی در پذیرش اولیه بیت کوین نقش به سزایی داشته است.

منبع
cointelegraph

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا